Cesta k zářivé pleti

Připadá vám při pohledu do zrcadla, že je vaše pleť mdlá a každá vráska je hned vidět? Díky těmto tipům probudíte svou tvář ze zimního spánku.

Foto: Shutterstock

1 Každodenní rituály

Suchá pleť nebude nikdy zářit. Dodejte jí vláhu, třeba vylepšeným Ultra Facial Creamem od Kiehl’s. Díky lehké textuře se hodí na každý typ pleti. Protein z arktického ledu pleť chrání, vyživuje a hydratuje i ta nejsušší místa. Přidejte sérum s vitaminem C. Funguje jako energetický booster. AHA kyseliny zatočí s pigmentovými skvrnami.

2 Dávka vitaminů

V novém karlínském salonu Health Point (h-p. cz) mají sezonní ošetření, které je určeno pro unavenou pleť bez života. Vitaminová a hydratační kúra spojuje účinky (a samozřejmě aroma) vanilky a marakuji. Její součástí je povrchové, nebo v případě potřeby hloubkové čištění pleti, uvolňující masáž šíje, protivrásková masáž obličeje a detoxikační maska, jejímž výsledkem je svěží projasněná pleť. Ošetření stihnete za 45 minut, s úpravou obočí a barvením řas za 60 minut.

3 Hloubková obnova

V Miracle Spa & Clinic (miracleclinic.cz) zkuste takzvanou Mesotransdukci, při níž se nejprve aplikuje kyselina mléčná, která si poradí s nečistotami, pigmentací, rozšířenými póry, rozjasní a sjednotí pleť. Poté přichází koktejl výživných látek a kyseliny hyaluronové v podobě séra, které se dostává až do hloubky pokožky, protože ho zapracovávají hlavicí speciálního přístroje. Efekt lze ještě znásobit kryoterapií.

4 Sjednocení

Ještě než se objeví první jarní paprsky, využijte času na odstranění pigmentových skvrn. V Institutu Orlane (orlaneinstitut.cz) nabízejí bělicí ošetření, které zklidňuje zánětlivé procesy v pleti, jež vedou k zašedlosti a vzniku skvrn, a podporuje regeneraci a pevnost kůže. Součástí sezení je peeling a „anti dark spot“ masáž bělicím krémem a sérem. Následuje ještě maska pro prozářenou a mladistvě působící pleť.

5 Boj s žilkami

V zimě se rozšířené a popraskané žilky v obličeji objevují častěji než jindy. Dají se odstranit cévním laserem nebo IPL, ale po nějakém čase, většinou za rok dva, se však problém objeví znovu. Na klinice Formositas (formositas.cz) nyní pracují s Biorevitalizantem H&S s kyselinou hyaluronovou, který funguje podobně jako mezoterapie a skvěle doplňuje a hlavně završuje zmíněnou léčbu. Ošetření však vedle celkového omlazení a regenerace pleti výrazně redukuje množství rozšířených žilek i bez předchozí světelné terapie.

Čtěte dál