Český Kitzbühel

Objevili jsme zapomenutý kout Krkonoš. Malá Úpa vás nadchne.

Foto: archiv PR

Pokud milujete Krkonoše, ale vadí vám zástupy turistů ve Špindlu, jeďte do Horní Malé Úpy. Malebná krkonošská vesnička, která je jen pár kilometrů od Sněžky, vám učaruje. Klasické horské chalupy, jedno z nejvýše položených lyžařských středisek v republice i blízký hraniční přehod do Polska, kam se můžete jít projít po svých nebo zaběhnout na běžkách. 

Tuhle vesničku si zamilujete!

Kde se ubytovat
Foto: archiv PR

Zvenčí tradiční horská chata, uvnitř designové prostředí. Chata Hradečanka, kterou doporučují i amazingplaces.cz, vás nadchne hned při vstupu, kde sálá teplo z kachlových kamen, voní italská kuchyně a skvělá atmosféra dýchá i z baru. Ubytujte se v jednom z útulných pokojů, kde prim hraje dřevěné obložení a kožešiny. Z horních pokojů pak budete mít výhled přímo na sjezdovku, která je hned za chatou. 

Lyžování
Foto: archiv PR

Sjezdovka, která je hned za Hradečankou, je jedna z nejvýše položených v České republice. Má délku jeden kilometr a úžasný výhled na Sněžku. Profil sjezdovky je lehký až středně obtížný. Je tedy ideální pro začátečníky i středně pokročilé a nebudou vás na ní zbytečně rozptylovat záludné zatáčky. Je totiž krásně rovná a široká od shora dolů. Pro pilování carvingového oblouku úplně ideální. Odpustíte jí tedy i to, že nahoru vás vyveze pouze kotva.

Aprés Ski
Foto: archiv PR

Až si zajezdíte, běžte se odměnit do nově otevřeného skibaru Mammut. Najdete ho na sjezdovce úplně dole. Patří ke komplexu chaty Hradečanky a je z něj skvělý výhled na svah. Ideální místo pro kontrolování sněhových podmínek s proseccem v jedné ruce a skvělým sendvičem v druhé.

Kde se najíst
Foto: archiv PR

Pokud jste ubytovaní v Hradečance a máte rádi italskou kuchyni, nemá smysl vymýšlet, kam zajít na jídlo. Lepšího šéfkuchaře v Krkonoších nenajdete. V Hradečance totiž vaří Alessandro - Ital, který vařil i v michelinské restauraci. Dělá skvělou pizzu, poctivé těstoviny i šťavnaté steaky. K přípravě pokrmů používá lokální suroviny a speciality přímo od italských dodavatelů. Můžete si objednat i degustační menu. Ve sklepě Hradečanky se ukrývá vinný poklad - majitel chaty je vášnivý vinař, a tak zde najdete opravdu skvosty. K degustačnímu menu je samozřejmostí i ochutnávka vína.

Co si vzít na sebe
Foto: archiv PR

Lyžařská značka Goldberg (u nás ji seženete v David Sportu), letos představila kolekci, ve které se budete skvěle cítit na sjezdovce i v aprés ski baru. Její jednoduché střihy perfektně padnou, a vy tak budete mít ladné křivky i v péřovce. 

Čtěte dál