Český fenomén vltavín dobývá TikTok

Říká se, že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy. Co ale takhle drahokam zelené barvy pocházející z českých luhů a hájů, s kterým se navíc vážou možné léčivé účinky?

Foto: archiv Instagramu @adore_sperky

Pro někoho je to jen další kámen zelené barvy, ale pro jiné je to magický amulet, který jim obrátil život naruby. Alespoň tak to popisují majitelé vzácného kamene, který pochází z našeho území, na sociální síti TikTok. Některá videa s hashtagem #moldavite mají více než devět milionů zhlédnutí a většinou pojednávají o tom samém - síle tohoto magického nerostu, který pochází z Česka.

Mnoho tiktokerů mluví o tom, jak jim tento zelený kámen údajně změnil život. Jak jeho síla dokázala například rozpad vztahu, ztrátu zaměstnaní či jinou velkou životní změnu nakonec obrátit v happy end. Vltavín má prý akcelerovat to, co vás v životě čeká a posunout vás na správnou životní cestu. Virální videa o tomto českém vzácném kameni zvyšují poptávku a také přitahují prodejce, kteří prodávají nepravé vltavíny. Je tak třeba dát si pozor, že se jedná o ten pravý.

Český zelený klenot

Vltavín neboli moldavit je drahý kámen zelené barvy, který vznikl díky pádu meteoritu na české území nedaleko Týna nad Vltavou. Pojí se s ním různé tradice. V jižních Čechách ho například dříve dával ženich nevěstě jako svatební dar. Vltavín je také známý, jak jsme již nastínili, díky své síle a spiritualitě, a především to přitahuje pozornost na sociálních sítí. Je to aktuálně jedna z nejznámějších hornin ve světě.

Foto: archiv Instagramu @moldavitefamily

Krásný a zázračný

O účincích moldavitu se můžete dočíst mnoho, ale mezi ty nejznámější patří určitě to, že dokáže pomoci zbavit se tíživých myšlenek, navést vás na správnou životní cestu a vliv má také na srdeční čakru. Má navíc schopnost napomáhat relaxaci, tlumit bolest hlavy a zbavit tělo toxinů. 

Jestli vám vltavín také učaroval, máte to štěstí, že se jedná o „náš“ drahokam a můžete si vybrat nějaký zajímavý šperk z lokálního trhu. Můžete si pořídit cokoli, ať už náušnice či prstýnek, ale nejvíce se doporučuje přívěsek na krk, jelikož bude blíže vaší srdeční čakře. Můžete si také koupit šperk, který vltavín kombinuje s dalším minerálem a díky tomu se budou jejich magické síly navzájem pozitivně ovlivňovat. Krásné kousky tvoří například Adore šperky. Říká se, že ty minerály, které mají být ve vašem životě, si k vám najdou cestu samy. Tak mějte oči na pozoru.

Čtěte dál