Čeká nás nový, jedinečný dokument o životě Audrey Hepburn

Ať už ji znáte jako Holly Golightly z filmu Snídaně u Tiffanyho, múzu Huberta de Givenchyho nebo ambasadorku UNICEF, tento dokument si nesmíte nechat ujít.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Již zanedlouho se můžeme těšit na dokumentární ztvárnění života jedné z největších ikon filmové a módní scény, která se zároveň řadí mezi nejkrásnější ženy světa - Audrey Hepburn. Dokument s výstižným a jednoznačným názvem Audrey režírovala mladá Helena Coan za pomoci týmu, který pracoval na filmu McQueen, dokumentu o britském módním návrháři Alexandru McQueenovi. Snímek vám nejen dovolí nahlédnout do jejího dětství prožitém v Holandsku, hvězdné herecké kariéry a později života oddanému charitě, ale také ukáže upřímné ztvárnění jejího utrpení v soukromém a veřejném životě. 

Režisérka Helena Coan

Dokumentu se neujala žádná začátečnice. Režisérka, spisovatelka a hudebnice se sídlem v Londýně má za sebou už několik dalších dokumentů, mezi ně patří například Chasing Perfect, retrospektivy díla a života amerického automobilového designéra Franka Stephensona. V současné době dále natáčí film Lioness neboli příběh o Nicole Adams, neporažené šampionce v boxu, jehož premiéra je naplánovaná na rok 2021.

Zpověď syna i bývalé umělecké ředitelky Givenchy

Režisérka Helena Coan zpovídala syna Audrey Hepburn, filmového producenta Seana Hepburn Ferrera, který divákům přiblíží těžké dětství jeho matky strávené v poválečném Holandsku. Zároveň uvidíte Clare Waight Keller, bývalou kreativní ředitelku módního domu Givenchy, která promluví k osobnímu a profesionálnímu vztahu mezi Hepburn a Givenchym. V padesátých letech se Audrey Hepburn stala jeho múzou a plno jejích ikonických outfitů, které jste možná viděli na plátně, byly právě z tohoto francouzského módního domu.

Spolupráce s Waynem McGregorem z Royal Ballet

Hepburn celý život toužila po tom stát se baletkou. Dokument začíná videem, ve kterém říká: „Mým snem bylo být baletkou, ale vrhla jsem se místo toho do showbyznysu.“ I přesto, že se kvůli nacistické invazi do Nizozemska za druhé světové války Hepburn nemohla věnovat svému snu, Coan v dokumentu vzdává tomuto snu poctu. Režisérka se dokonce domluvila s Waynem McGregorem z Royal Ballet, aby choreografoval sérii tanců zobrazujících různé etapy jejího života. Tanečnice Keira Moore ztvárnila „mladou Audrey“, zatímco Francesca Hayward hraje „Audrey z hollywoodské éry“.

Již třetí v řadě 

Nejde o první dokument ztvárňující život Audrey Hepburn. Mezi jeho předchůdce patří Audrey Hepburn Remembered nebo Audrey Hepburn: In Her Own Words. Oba tyto dokumenty vyšly rok po její smrti. Nové ztvárnění bude ale unikátní, jelikož se zaměří i na těžké dětství filmové hvězdy, kdy její otec odešel od rodiny, což ji následně pronásledovalo až do dospělosti.

Na tento dokument se můžeme těšit už 30. listopadu 2020, kdy bude k dostání na DVD. Bude rovněž k dispozici online, prozatím se ale stále neví, na které platformě. 

Podívejte se již teď na trailer dokumentu. 

Čtěte dál