Čáry máry aneb moderní čarodějky v roce 2019

O tom, že magie má svou moderní podobu, nám řekly víc dvě „moderní čarodějky”, psycholožka Lucie Kolaříková a astrokoučka Helen Stanku.

Ilustrace: Tereza Kovandová

O moderních čarodějkách:

Lucie Kolaříková, psycholožka:

„Moderní čarodějka je žena napojená na „nemoderní”, prastarou a hlubokou moudrost ženství. Jde o moudrost, která je přirozeně spojená s čarováním. V jeho základu je využívání mimosmyslových schopností, nekonečné vnitřní síly, když máme dobrý záměr. Důležité je také se nebát „iracionálního” světa energií, vnímání podprahových informací a zpráv. Díky tom jsem dnes víc spojená sama se sebou, méně se kontroluji, mám méně snah mít na vše názor, argumenty a vysvětlení. Jsem víc odevzdaná životu a užívám si radost, co mi život přinese. A zároveň cítím hlubší schopnost ovlivnit sebe i druhé, ale nemluvím o manipulaci!” 

Helen Stanku, astrokoučka:

„Moderní čarodějka je žena, která se nebojí kloubit pradávné techniky práce s energií a podvědomou silou s možnostmi, které jí dává současná doba. Poslouží si jak prastarými funkčními rituály, tak i moderním telefonem či počítačem. Tajemství spočívá v tom, že obojí funguje. Ve všem může být harmonie. 

O rituálech:

Lucie Kolaříková:

„Zpočátku jsem používala propriety využívané v tradičním šamanismu, třeba ptačí peří, buben, spojovala jsem se se silami světových stran a s živly. Později jsem nacházela svou vlastní, mnohem prostší a nenápadnější formu. Došlo mi, ze žádné čarovací propriety za mě neudělají vnitřní magii. Že můžu sice udělat dojem, ale o ten nejde. Jde o posuny duše. Na seminářích používám nenápadné rituály a účastníci si často ani neuvědomí, že se jedná o rituál. Je to dobře, protože jejich racionální mysl by něco zbytečně soudila a uzavírala rychlou cestu ke změně. Používám nejvíc rituály zakončení životní etapy a přechod do nové. Před semináři dělám rituály a vysílám přání, aby byly co nejvíc přínosné, sloužily lásce, otevíraly srdce. Vždy tam vkládám i prosbu, ze chci dostat jasně znamení, kdyby moje práce tomu účelu nesloužila, abych ji mohla změnit a vylepšit. A ta znamení pak dostávám. Jsem za to ráda, protože mě to nutí jít zase víc do sebe, mimo racio, které v běžném životě musím také hodně používat, ale když chceme iniciovat hlubší změny a posuny, musíme jít mimo mysl a moje tvorba vzniká z velké části v tomto prostoru. A já pak vždy vidím, že co vzniklo z hlavy, tak nefunguje tak dobře a jsem nucena jít do srdce, do nitra, řešit vzniklý problém, nebo upravit něco v on-line programu v napojení na své srdce a problém se pak rozmělní a zmizí. Ve všedním dni vyslovuji často různé modlitby, vysílám záměry, halím situace do lásky, poprosím si o větší nadhled, další přísun síly a trpělivosti. Pro svou dceru skoro každý večer vytvářím pole lásky, halím ji do kokonu lásky.”

Kouzlo ženství: 

Helen Stanku:

„Poradím vám něco, co způsobí, že budete vnímány krásné, přitažlivé a budete vyzařovat jisté tajemno ženskosti ve všech okolnostech. Představte si sebe stojící uprostřed zářivého pentagramu. Chvilku vnímejte jenom svůj dech. Pak obraťte svoji pozornost na sever, a představte si, jak se otevírá zelená brána, skrz kterou průzračně prosvítá zelené světlo směrem k vám. Nechte se tím světlem celá zabalit. Je to takzvaná Venušina energie, která umocňuje atributy ženy a krásky ve vás a posílí vás v komunikaci a jemném taktu. Nechte stejné světlo vycházet i ze svého srdce a pomyslete na to, že budete zabalena v zelenkavém oparu celý den. Někoho máte ráda? Vycítí vaše světlo? Nabídněte, ale nevnucujte. Když to má být, přijde sám. Ať s ním či bez něco, váš den bude úspěšný ve všech bodech.” 

O moderních čarodějkách a o tom, proč je tohle téma dnes tak aktuální, se dočtete víc v červencovém vydání Harper’s Bazaaru. Právě v prodeji! 

Čtěte dál