Caroline de Maigret: 10 věcí, které udělat před čtyřicítkou

Odbornice na pařížský styl, autorka a modelka sdílí, co byste měli přečíst, vidět a udělat, než dosáhnete čtyřicítky.

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Modelka, hudební producentka a spisovatelka Caroline de Maigret nás za posledních šest let učila, jak se stát "pařížankou". Nyní nám chce pomoci porozumnět stárnutí nebo o něm alespoň začít více mluvit. 

V roce 2014 tato Chanel ambasadorka uvedla jednu z nejprodávanějších knih How to be Parisian Wherever You Are (Jak se stát Pařížankou ať už jste kdekoliv), která žertovným způsobem nabízí návod jak žít po francouzsku. Její následující kniha, na které opět spolupracovala s kamarádkou Sophie Mas, Older But Better, But Older: The Art of Growing Up (Starší ale lepší, ale starší: Umění stárnutí), nahlíží na pozitiva a negativa stárnutí. Mix anekdot, rad a zábavného textu. De Maigretin poslední projekt je o stárnutí, vědomosti a sebepřijetí, které s tím přichází. Nyní se ve svých 44 letech cítí lépe než kdy jindy.

Prozradila nám, co bysme měli sledovat, přečíst, jíst a objevit před dosáhnutím čtyřicítky - ať už je to během 10-ti let nebo pár týdnů. 

Older But Better, But Older – The Art of Growing up od Caroline de Maigret and Sophie Mas, vydalo Ebury Press, 399 Kč

Kousek, do kterého investovat: Perfektní bunda
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
1 Kousek, do kterého investovat: Perfektní bunda

"Ta pravá bunda bude vyhovovat jak na obchodní jednání, tak oběd s přáteli. Džínům a tričku dodá elegantnost a večerní šaty naopak odlehčí." 

Kniha, kterou přečíst: The Second Sex (Druhé pohlaví) od Simone de Beauvoir
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
2 Kniha, kterou přečíst: The Second Sex (Druhé pohlaví) od Simone de Beauvoir

"Napsala ji v pozdních čtyřicátých letech a i přesto je více moderní než cokoliv dnešní doby. Je zde jasné, co znamená býti ženou a každý si užije její četbu." 

FIlm, který shlédnout: Nous nous sommes tant aimés (We All Loved Each Other So Much)
Foto: archiv distributora
3 FIlm, který shlédnout: Nous nous sommes tant aimés (We All Loved Each Other So Much)

"Tento film miluji. Jsem obecně fanoušek italské kinematografie, především filmů režiséra Ettore Scola. Je velmi výstižný v mezilidských vztazích, ale také má silné názory na společnost. Donutí mě se smát i plakat." 

Kapela, kterou vidět naživo: Iggy Pop
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
4 Kapela, kterou vidět naživo: Iggy Pop

"Přeji si, abych viděla Led Zeppelin, ale bohužel se tak nestalo - jsou jedna z mých nejoblíbenějších kapel vůbec. Jeden z nejlepších koncertů pro mě byl Iggy Pop, samozřejmě ne se Stooges." 

Destinace, kterou navštívit: Florencie nebo Řím
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
5 Destinace, kterou navštívit: Florencie nebo Řím

"Kromě Paříže? Pokud se procházíte stejnými uličkami a jste jejich krásou stále ohromeni, poté je to to pravé. Stále žiji a pracuji v Paříži, takže vždy přemýšlím, jaký je to pocit přijet sem jako turista. Řím a Florencie jsou také nádherné destinace. Máte zde dobré jídlo, takže je to ta správná volba." 

Obraz, který byste měli vidět: Félix Vallotton
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
6 Obraz, který byste měli vidět: Félix Vallotton

"Musíte navštívit The Musée Picasso v Paříži. Je úžasné a vyvolá husí kůži. Další umělec, kterého si opravdu vážím, je Félix Vallotton. Vytvořil úžasné obrazy s použitím neuvěřitelných barev. Byl součástí hnutí Les Nabis, které bylo v 19. století, ale miluji na něm to, jak zobrazuje osoby v moderním stylu." 

Recept, kterému vládnete: boloňské špagety
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
7 Recept, kterému vládnete: boloňské špagety

"Já vařím, ale můj přítel vaří častěji. Tlačím ho tedy do mých oblíbených jídel. Takové dokonalé boloňské špagety mě udělají šťastnou. Každý má přece rád boloňské těstoviny."

Přítel
Foto: Harper's Bazaar UK
8 Přítel

"Nejlepší přítel je ten, který přináší vtip a rozum, nehledě na to, jak špatně zrovna je. Pokud jsou tohoto schopni, víte, že jsou ti praví."

Ten nesprávný vztah
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
9 Ten nesprávný vztah

"Naučila jsem se uniknout z toxických situací, což je velmi důležité. Pokud se v nějaké nacházíte, tak to můžete pocítit a já jsem se naučila, že nikdy není žádný důvod natolik dobrý, abych zůstala ve špatném vztahu. Můžete tu osobu jakkoliv omlouvat, ale nemá to cenu."

Vybrat si TOHO muže
Foto: archiv Harper's Bazaar UK
10 Vybrat si TOHO muže

"Často se ptám svého přítele, 'proč mě miluješ?' a on pouze odpoví 'protože'. 'Protože proč?' a on konvrzaci ukončí 'to stačí'. To je to, co láska znamená - ne odškrtávání věcí na seznamu. On nesplňuje ani jeden bod z těch, které jsem si myslela, že mám. Takhle to prostě nefunguje. To je to, co na lásce miluju. Nerozhoduje zde rozum, nejsou tu žádné nápovědy. Dokáže mě rozesmát, vedeme ty nejůžasnější konverzace a vždy se na něj mohu spolehnout. A je úžasným otcem."

Čtěte dál