Cardigany hlásí velký návrat. Už jste si je taky zamilovala?

Ani svetr, ani tričko - cardigan je praktickým a stylovým hybridem toho nejlepšího z obou světů.

Skandinávky sice převzaly žezlo módních královen, a právě teď určují styl a trendy pro ženy po celém světě, Francouzky ale mají k módním záležitostem rozhodně stále co říct. Právě teď se neobejdete bez jejich signature kousku - cardiganu. 

Jistě, za jejich popularizací v posledních měsících stojí především návrhářka značky Khaite, Kate Holstein, jejíž kombinace pletené podprsenky a cardiganu se za krátkou dobu stala doslova kultovní kombinací, jíž touží nosit snad úplně každý. Francouzky tu ale byly první. 

Jejich typické „je ne sais quoi“ se vždycky poutalo s nedbalým rozcuchem, rudou rtěnkou a svetříkem elegantně a zároveň svůdně padajícím z jednoho ramene. Tolik tajemství, kolik stojí za jedním poodhaleným ramenem, které dokáže zamotat hlavu všem mužům v okruhu jednoho kilometru. 

Jak cardigan nosit? V tom je právě jeho krása, jakkoliv. Rozepnutý, zapnutý zcela nebo jen na prostřední knoflíček, přes rolák a místo topu, jen s krajkovou podprsenkou. Užijte si maximální svobodu, kterou tenhle nesmrtelný kousek skýtá. 

Čtěte dál