Bruno Sialelli jmenován novým kreativním ředitelem Lanvin

Zásadní změna na světové módní scéně.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Po téměř ročním období nikoho nastupuje do čela značky Lanvin jedenatřicetiletý Bruno Sialelli, který donedávna působil jako designér pánských kolekcí španělské značky Loewe. Značné zkušenosti nasbíral i během svého působení ve značkách jako Balenciaga, Acne Studios nebo Paco Rabanne. Sialelli je tak přímým nástupcem Oliviera Lapiduse, který značku opustil v březnu 2018. Lapidus opustil značku jen měsíc poté, co čínská společnost Fosun International odkoupila podíly značky a stala se tak většinovým majitelem Lanvin.

„Bruno Sialelli má jedinečnou a velmi specifickou vizi. Je odvážný a odhodlaný obklopit se tím nejlepším tvůrčím týmem. Je nejlepší na tuto pozici. Tato změna znamená pro značku velkou změnu v estetickém i vizuálním směru,“ uvedl v tiskové zprávě Jean-Philippe Hecquet, výkonný ředitel společnosti Fosun International, která si od nástupu Sialelli do funkce slibuje refresh brandu a jeho znovuzrození.

„Jsem nadšený z toho být součástí domu Lanvin. Je to čest i zodpovědnost pracovat na odkazu, který vytvořila jedna z největších vizionářek Jeanne Lanvin před více jak sto lety. Mít v rukou budoucnost této značky a budovat její vizi je splněný sen,“ nechal se slyšet Bruno Sialelli.

Patrně k nejvýraznějším designérů značky Lanvin patřil Alber Elbaz, který po patnácti letech práce opustil svůj post v roce 2014. Nahradila ho Bouchra Jarrar, která však na pozici nezůstala ani rok. Její následovník Olivier Lapidus ze značky odešel prakticky souběžně s příchodem nového vedení v březnu 2018. Nadcházejí kolekce pak vznikaly v režii interního tvůrčího týmu značky. V listopadu téhož roku opustil značku po čtrnácti letech i designér pánských kolekcí Lucas Ossendrijver. Je otázkou zda změny ustojí Elie Top, autor kolekcí šperků.

Čtěte dál