Bridgerton znovu útočí. Dočkáme se nových řad i seriálu o mladé královně Šarlotě

Veleúspěšný seriál Bridgerton dostane příležitost navázat na svou rekordní sledovanost. Tvůrci seriálu potvrdili, že se v nových řadách zaměří nejen na osudy dalších členů rodiny, ale můžeme se těšit i na samotnou spin-off sérii přibližující život mladé královny Šarloty.

Pokud jste v poslední době zavadili o Netflix, vykoukl na vás pravděpodobně i seriál Bridgerton. Série postavená na knihách Julie Quinn po celém světě přilákala v prvním měsíci 82 milionů diváků a stala se nejúspěšnějším počinem Netflixu v historii. Nyní jeho tvůrci potvrdili, že se chystá samostný seriál zaměřený na osudy královny Šarloty. Zároveň se bude věnovat i postavám mladé Violet Bridgerton a Lady Danbury.

„Řada diváků o královně Šarlotě před uvedením seriálu Bridgerton nevěděla a jsem ráda, že nový seriál představí její život a rozšíří svět Bridgertonových,”uvedla šéfka Netflixu Bella Bajaria. Kdo se zhostí role mladých aristokratek však tvůrci seriálu zatím neodhalili.

Foto: Netflix

Kdo byla Šarlota

Přestože seriál Bridgerton má k historické přesnosti velmi daleko, královna Šarlota je skutečnou historickou postavou. Byla manželkou krále Jiřího III. a pocházela z německého aristokratického rodu. Přestože její sňatek s Jiřím byl strategickým svazkem, jejich manželství bylo klidné a celkem mu porodila patnáct potomků. Ke sklonku života král Jiří trpěl, zřejmě v důsledku metabolické poruchy, nepříčetný chováním a nebyl schopen plnit své povinnosti. Královna o něj pečovala a byla jeho zástupkyní, fakticky ale již vládl její nejstarší syn, princ regent Jiří.

Královna měla slabost pro umění, podporovala skladatele Johanna Sebastiana Bacha i Mozarta. Díky umění se sblížila i s francouzskou královnou Marií Antoinettou, které chtěla během francouzské revoluce nabídnout azyl. Utéct do Angliese však nakonec francouzské panovnici nepodařilo a skončila na gilotině. 

Foto: Netflix

Další kapitoly

Tvůrci seriálu již dříve potvrdili, že seriál Bridgerton může počítat minimálně s celkem čtyřmi sériemi. Vedení Netflixu tak ukázalo, že seriálu, který dobu regentské Anglie propojil s kýčovitou estetikou popových klipů, plně věří. Druhá řada seriálu, v níž se však diváci budou muset obejít bez přítomnosti jedné z hlavních postav – vévody z Hastingu alias Regé-Jeana Pagenprá – se právě natáčí. Hlavní pozornost se tentokrát bude věnovat milostným eskapádám nejstaršího Anthonyho Bridgertona, kterého hraje Jonathan Bailey.

Čtěte dál