Březnové filmové premiéry

Nejzajímavější březnové premiéry – dokonalá učebnice mezilidského soužití napříč místem a časem.

Zelená kniha
Foto: archiv distributora

V kinech od 7. března.

Pokud bychom chtěli být struční, řekli bychom, že je to Řidič slečny Daisy naruby. Ale máme více místa, takže... Oscarový herec Mahershala Ali je geniální černošský pianista, který si v 60. letech pro své turné po americkém jihu najme neotesaného řidiče Vigga Mortensena. Režisér Peter Farelly se proslavil komedií Něco na té Mary je, takže vás čekají vtipné slovní přestřelky i dojemné momenty oceněné třemi Zlatými glóby.

Skleněný pokoj
Foto: archiv distributora

V kinech od 14. března

Bestseller Simona Mawera přiblížil pohnutý osud rodiny Tugendhatových, kteří si postavili vysněný dům, aby z něj následně museli uprchnout a sledovat,
jak chátrá. Nyní příběh míří na plátno pod režisérským vedením Julia Ševčíka. Hlavním lákadlem ambiciózního projektu, který se natáčel v prostorách slavné brněnské vily, je mezinárodní herecké obsazení. České hvězdy, jako je Karel Roden nebo Karel Dobrý, uvidíte vedle Carice van Houten, známé ze seriálu Hra o trůny, či Hanny Alström, hvězdy akční série Kingsman. Do kin míří film v dabované i anglické verzi.

Pašerák
Foto: archiv distributora

V kinech od 21. března

Na Clinta Eastwooda se dobře dívá i v jeho pokročilém věku a ještě lépe se dívá na jeho filmy. V Pašerákovi ztvárnil životem usouženého muže, který se nechá najmout jako řidič mexického drogového kartelu. Kdo by přece podezříval osmdesátníka z pašování drog? Jenže vše se začíná pomalu zvrhávat, na povrch začínají vyplouvat hříchy minulosti a Bradley Cooper jako snaživý policajt se nedá jen tak odbýt...

Zraněná srdce
Foto: archiv distributora

V kinech od 28. března.

Keira Knightley posílá do kin jeden film za druhým a vypadá to, že její doménou se stávají historické snímky. Po Colette – o životě této slavné spisovatelky – přicházejí Zraněná srdce. Knightley se s manželem, britským důstojníkem pověřeným správou válkou zničeného Hamburku, nastěhuje do domu obývaného jeho původním majitelem Alexandrem Skarsgårdem. Na romantické drama je rázem zaděláno.

Čtěte dál