Bottega Veneta, Gucci a Valentino #TheList Pařížské ulice

Kreativní ředitelé nejluxusnějších značek čerpají inspiraci ze svých vzpomínek a míst, kde momentálně tráví svůj čas. Vypovídají o tom i novinky sezóny SS20 značky Bottega Veneta, Gucci a Valentino. Naše módní redaktorka vybrala produkty, které by vám letos neměly chybět.

Bottega Veneta

Foto: archiv Bottega Veneta

1. BV Curve Sandals

Sandály na podpatku vyrobené z měkké kůže typickou technikou Intrecciato. Kombinace překrásného designu a pohodlí. Vyrábí se v několika jedinečných barvách. Vyniknou na pozadí čistého minimalistického stylu jako zásadní doplněk. 

Foto: Petr Kozlík, Bottega Veneta

2. BV Jodie

Vychází z původního designu kabelky BV. Trendy croissant tvar je nyní doplněný „uzlíkem”, který mu dodal Daniel Lee, aktuální kreativní ředitel značky, podle fotky, na níž si herečka Jodie Foster snaží zakrýt tvář kabelkou Bottega Veneta před paparazzi. 

Foto: Petr Kozlík, Bottega Veneta

Foto: Getty Images 

3. The Chain Pouch 

Jemná měkká kůže v kombinaci s masivním řetězem má své jedinečné a neodolatelné kouzlo. Design vychází z kabelky The Pouch, která minulý rok ovládla všechny módní instagramové účty. Opět se vyrábí v překrásné paletě barev, řetěz se dá transformovat nebo zcela odejmout.

Foto: Petr Kozlík, Bottega Veneta

Gucci

Foto: archiv GUCCI

1. Ballet Flat with Horsebit

Špičaté kožené baleríny zdobené masivním řetězem a typickým dekorativním prvkem Horsebit, který oslavuje svět jezdectví spojený s historií značky. Pata je vyrobena tak, že se dá sešlápnout, pokud chcete super trendy efekt. 

Foto: Petr Kozlík, Gucci

2. Viskose dress with Horsebit

Malé černé šaty s lehce nabíranými rukávy odkazují k nadčasové klasice a ikonickým kouskům módního domu a zároveň skvěle hrají s aktuální estetikou. 

3. GG Marmont

Kabelka, která vzešla z designu buckle kabelky ze sedmdesátých let, má na sobě typický motiv GG jako hlavní ornament. Marmont se jmenuje podle legendárního hotelu Chateu Marmont v Los Angeles. Ten je oblíbenou destinací kreativního ředitele značky, Alessandra Michele. K historii hotelu se váže spousta dekadentních příběhů spojených s filmovým nebo hudebním světem. Řada GG Marmont je nově k dostání v letních veselých barvách duhy.

Foto: Petr Kozlík, Gucci

Valentino

Foto: archiv Valentino

1. Le Blanc Collection

Bílá jako nepopsaný list papíru, bílá jako oslava formy. Pierpaolo Piccioli, kreativní ředitel značky, tentokrát vzal elementární součást šatníku, kterou je bílá košile, a přistoupil k ní s podobnou kreativitou jako v případě tvorby haute couture. 

2. Vsling bag 

Čistý a vyvážený design kabelky je zdobený typický V logem, které je potaženo Nappa kůží ve stejné barvě. 

Foto: Petr Kozlík, Valentino

 3. Vlogo pump

Lodičky dokonale elegantního tvaru jsou opět zdobené logem, který byl pro značku typickým emblemem od šedesátých let a současné kolekce tomuto dědictví vzdávají hold. 

Foto: Petr Kozlík, Valentino

Čtěte dál