Bolí vás už z počítače hlava? Tady je 15 věcí, které můžete dělat místo sledování zpráv

Být dobře informovaný je v této době základ. Jenže chvílemi už z toho věčného proudu zpráv, záře počítačových a mobilních obrazovek či mumraje na sociálních sítích může třeštit hlava. Jak se zabavit jinak a offline?

Foto: Shutterstock

Protřiďte si šatník

Marie Kondo obdivujete už dlouho, ale vždycky jste si uměli najít výmluvu, proč zrovna teď to nejde. Otevřete tedy skříně i šuplíky a pusťte se konečně do toho. Tady najdete návod.

Přesaďte květiny

Ten tchýnin jazyk už se vám asi půl roku snaží naznačit, že mu je ten květináček malý. A ta seschlá kytka na okně už z mrtvých nevstane. Nezaslouží si oba konečně nový domov? Tchýnin jazyk ve větším květináči a “mrtvolka” v koši?

Upečte chleba

...nebo rohlíky, nebo dort. Až budete sedět před troubou a bedlivě pozorovat každý pohyb těsta, určitě přijdete na jiné myšlenky a oči si odpočinou.

Urovnejte si pracovní stůl

Otevřete zásuvku a vyskočí na vás změť kancelářských sponek, starých účtů a podivných lejster. Konečně máte čas udělat si pořádek v papírech! Teď taky nastala ta správná doba použít ty roztomilé svorky, co jste si koupili, a pak vám je bylo líto používat.

Začněte poslouchat podcast

Mluvené slovo má zázračnou moc. Když už máte čtení plné zuby, vyberte si ze záplavy podcastů, které jsou v současné době v nabídce. Když se nebudete bát, dozvíte se spoustu nových věcí. Mým oblíbeným je nyní Jak to bylo doopravdy, který vytvořili v Českém rozhlasu. Pokud vládnete slušnou angličtinou, pak můžete začít tím vůbec nejznámějším, kriminalistickým Serial, jenž se snaží objasnit vraždu středoškolské studentky. Ale pozor, možná se budete trochu bát!

Napusťte si vanu

A vysypte do ní konečně tu vonnou sůl, co jste dostali k narozeninám a schovávali jste si ji na speciální příležitost. Speciální příležitost je teď!

Pověste obrazy

Opřené jsou o zeď už měsíce a smutně na vás koukají. Nastal čas vzít do ručky kladivo a háčky a začít hledat ta správná místa.

Začněte plést, vyšívat, šít…

Zkrátka cokoliv dělat rukama. Pokud tedy už nemáte ruce unavené ze šití roušek…

Nacvičte si líčení

Vždycky jste toužila po dokonalých kočičích linkách, ale pokaždé vám vyšly šejdrem? Dejte si intenzivní trénink před zrcadlem. Až se zase otevřou bary, budete za hvězdu!

Napište dopis

Kdy jste naposledy dostali opravdický dopis? Zřejmě naposledy na táboře. A pamatujete si, jakou jste měli tehdy radost? Dopřejte ji i svým blízkým, se kterými se nyní třeba nemůžete vídat. Udělá jim to stokrát větší radost než smska.

Udělejte si inspirační koláž

V rohu se vám povaluje hromádka časopisů, které si vyloženě říkají o to, abyste z nich vystříhali obrázky, které vás oslovují. Můžete si z nich udělat jen krásnou koláž, nebo si vybavte své sny a ambice a udělejte si svou vlastní nástěnku, která vám bude připomínat, co je pro vás důležité.

Zatančete si

Pusťte si svoje oblíbené songy a rozjeďte to přímo v kuchyni nebo kdekoliv jinde. Tančete, jako by se nikdo nedíval, protože vás skutečně nikdo neuvidí. Že tanec prospívá duši i tělu jsme ostatně psali zde.

Zastřihněte si ofinu

Kadeřnictví jsou zavřená a vám vlasy lezou do očí. Nebojte se tedy vzít do ruky nůžky a vykonat dílo zkázy sami. Než svět začne zase normálně fungovat, určitě vám to doroste.

Naučte se báseň

Až před vámi bude příště někdo machrovat nějakými úplně zbytečnými znalostmi, můžete ho odpálkovat třeba Shakespearovým sonetem. “To všechno každý ví, však nikdo neví, jak peklu uniknout, když číhá v nebi.” Znáte to, ne?

Poplačte si

Není od věci se jednou za čas skutečně od srdce politovat a dojmout se sami nad sebou. Nemusíme být pořád silní, dokonalí, trpěliví, chápaví a moudří. Ne vždycky jde všechno podle plánu. Občas máme právo si zcela sobecky postěžovat, jací jsme to chudáci, i když nám zdánlivě nic nechybí. “Všechny šťastné rodiny jsou si podobny, každá nešťastná rodina je nešťastná po svém.” (Viz tip číslo 14…) Dejte slzám průchod, ale pak zase zvedněte bradu a buďte vděční za vše, co máte. 

Čtěte dál