Bojte se na úrovni: Vybrali jsme ty nejstylovější horory

Tyto snímky by si neměli nechat ujít ani ti největší strašpytlové.

Rosemary má děťátko (1968)
Foto: archiv

Už jenom číst tuhle knihu Iry Levina je celoživotní zážitek. Výkon Miy Farrow, která s krátkými vlasy a baby doll šatičkách vypadá neuvěřitelně, v tomto filmu Romana Polanského hrůzu posune ještě o level výš. Navíc když víte, jaký osud následně postihl režisérovu rodinu, jehož manželku ve vysokém stupni těhotenství zavraždil gang Charlese Mansona, dostává tato podívaná další tragický rozměr. 

Slunovrat (2019)
Foto: archiv

Malebný švédský venkov, skandinávské krásky, bílé rozevláté šaty, květinové věnce ve vlasech… Skupinka amerických turistů míří na oslavy Slunovratu s více než podivnými rituály. Novinka mezi horory vstupuje do českých kin 25. července a sbírá ocenění kritiků za originální scénář. List The Telegraph o filmu píše jako o “zvráceném, nádherném, mistrovském díle od nového krále hororu”.

Suspiria (1977), (2018)
Foto: archiv

Dílo italského režiséra Daria Argenta se proslavil promyšlenými thrillery, ale především hororem Suspiria. V něm se mladá studentka taneční školy v Německu potýká s různými démony. Krásu baletu a dokonalé kulisy tu ale doplňuje větší než malé množství krve a zběsilá hudba. Film se dočkal nedávno remaku s Dakotou Johnson a Tildou Swinton v hlavních rolích. Můžete tedy porovnat.

Carrie (1976)
Foto: archiv

Barvy a styl sedmdesátých let v plné kráse, příběh Stephena Kinga, jedna týraná středoškolačka s telekinetickými schopnostmi a kýbl prasečí krve. Nepravděpodobný recept na jeden z nejznámějších hororových snímků všech dob.

Neon Demon (2016)
Foto: archiv

Svět módy může být strašidelný i tak, ale režisérovi Nicolasovi Windingovi Refnovi, tvůrci filmu Drive, to nestačilo a přidal do něj ještě vraždící pološílené modelky. V hlavní roli zdánlivě nevinná Elle Fanning.

Čtěte dál