Beyoncé uvede dokument o zákulisí svého legendárního koncertu

Film Homecoming přiblíží přípravy na loňský koncert na festivalu Coachella.

Loňský koncert Beyoncé na festivalu Coachella se řadí mezi jedny z největších hudebních událostí posledních let. Diváky i kritiky nadchl natolik, že se akci začalo dokonce přezdívat “Beychella”. Americká zpěvačka se stala teprve třetí ženou, která byla hlavní hvězdou festivalu a vůbec první černoškou. 

Foto: archiv

Na celé show se podílela více než stovka tanečníků a na pódium se objevila její sestra Solange, manžel Jay-Z i kolegyně z bývalého uskupení Destiny’s Child a byla poctou kultuře tradičně černošských univerzit. Tisk o ní psal jako o naprosto unikátním zážitku.

Zopakovat si ho diváci můžou díky dokumentu Homecoming z produkce Netflixu, který přiblíží, jak celá velkolepá podívaná vznikala. Premiéra je naplánovaná na 17. dubna. K vidění budou zatím neviděné záběry, které přibližují i soukromý život zpěvačky. Trailer například ukazuje, že v zákulisí show se mihla dokonce i Beyoncé dcera Blue Ivy. 

“Chci být reprezentantkou mé rasy, lidské rasy. Mám šanci ukázat, jak dokážeme být laskaví, inteligentní a štědří. Mám příležitost učit lidi milovat a smát se,” říká v úvodu traileru významná černošská spisovatelka Dr. Maya Angelou. Vypůjčený citát naznačuje, že dokument, na jehož výsledné podobě se Beyoncé osobně podílela, také odhalí, jakým způsobem svou show skládala dohromady a jak se zrodil její hlavní koncept - tedy vyzdvižení nejen černošské muziky, ale i celé černošské kultury. 

Čtěte dál