Best of Paris Fashion Week

Řetězec módních týdnů s odtajněnými kolekcemi pro následující jaro a léto uzavřel pařížský fashion week. Jaké nejvýraznější momenty jste mohly vidět, co nadchlo, co zaujalo méně nebo dokonce vyvolalo vlnu protestu a hlavně na jaké kousky už se zase můžeme těšit?

Louis Vuitton přišel se siluetami vycházejími z osmdesátých let jako jsou velká ramena, micro mini sukně. Miu Miu se zaměřila víc na to, jak pojmout sako a kostým, ale najdete zde i skvěle střiženou kůži nebo denim. Karl Lagerfeld pojal runway jako pískovou pláž a modelky se po ni v nové kolekci Chanel procházely bosé. Kolekce Stelly McCartney se nesla na uvolněné vlně. Dominovaly ji volné střihy, overaly, pastelové barvy nebo sepraný denim. Sacai dále zůstává u své kreativní dekonstrukce a skvělé asymetrie. Balenciaga představila silné siluety (opět zde rezonují osmdesátá léta), neonové barvy a syté barvy. Hermes zůstává věrný skvěle zpracované kůži, celá kolekce se nesla v duchu sporty elegance. 
Velké rozčarování přinesla debutová kolekce Hediho Slimana pro Celine, je otázkou kam chce značka směřovat a co tímto krokem zamýšlí. Naopak show Christian Dior, pod taktovkou Grazie Chiuri, se stala jednou z nejoblíbenějších minimálně vzhledem k počtu sdílení na sociálních sítích.
 
Nicméně výčet všech skvěle vydařených kolekcí během letošího pařížského módního týdne je rozsáhlý. Podívejte se do naší galerie. 

Čtěte dál