Berenika Kohoutová dělá stojky

Rozhovor nejen o songu, který nedostanete z hlavy.

Foto: archiv Instagram @berenika_off

Nedávno vyšel tvůj singl Dělám stojky. Jeho text mi přijde geniální. Odkud přišla inspirace?

Tak za prvé moc díky, mám radost, že se Ti líbí! S hudbou přišel můj producent Jirka Burian, se kterým jsem spolupracovala na celé desce. Hned jak jsem ten beat slyšela, tak jsem věděla, že ho nutně na albu potřebuju. A protože opravdu čas od času dělám někde na večírkách stojky, hrozně mi to do toho sedlo!

S kým jsi spolupracovala na klipu?

Klip režírovalo skvělé duo Jordan Haj a Givinar Kříž. Kluci byli super, i když jsem měla hodně krizový momenty díky pekelnýmu “stojkomatu”, na kterým jsem byla přikurtovaná a otáčelo se jím o 360 stupňů...

Foto: archiv Instagram @berenika_off

Připravuješ nové album, ponese se v podobném duchu jako jsou "stojky"?

Tak je to taková upřímná deska, s mými autorskými, hodně holčičími texty. To by mohli posluchači ocenit. A Jirkova hudba mi hrozně sedí, prakticky cokoliv, co mi Jirka dal poslechnout, se mi líbilo. Takže deska bude dost pestrá. Toho si na hudbě užívám nejvíc. Tý svobody!

Na Youtube má song za tři týdny přes milion shlédnutí. Čekala jsi, že by mohl mít takovýhle úspěch?

Ne!!! Měla jsem samozřejmě obavy, že se to zasekne na padesáti tisících a všichni mě budou konejšit, že i to je úspěch, ale všichni včetně mě budeme vědět, že kecaj :)

Kde tě můžeme v nejbližší době vidět?

Nejvíc teď jedu divadlo! Starce na chmelu na letní scéné divadla Studio DVA hrajeme celé léto. 

A soukromě? Chystáš se v létě na nějaké festivaly?

Nějak s festivalama čekám, až na nich budu vystupovat s kapelou, protože mám podezření, že si toho ještě hoooodně užiju. A vzhledem k tomu, že fakt celé léto hraju, tak v nějakým volnu budu spíš chtít být mimo civilizaci!

Čtěte dál