Beauty rituály Tamary Šimončíkové-Heribanové

Manželka jednoho z nejznámějších česko-slovenských módních fotografů, maminka, milovnice módy a spisovatelka nám nechala nahlédnout do její kosmetické skříňky.

Foto: Branislav Šimončík

Zajímalo nás, jaký má Tamara vztah k beauty produktům a co považuje za své must-have kousky.

"V pubertě a začátkem dvacítky jsem čelila periorální dermatitidě. A protože jsem musela kvůli práci před kamerou nosit vrstvy nepohodlného make-upu, ne vždy kompatibilního k mé pleti, velmi brzy jsem se začala  zabývat otázkou, jak najít řešení na mou situaci. Nyní, kdy mám už pleť zdravou relativně dlouho zdravou, se stavím poměrně vyhraněně ke kosmetickým přípravkům a je velmi málo těch, co mi vyhovují. Pokud takový v dané kategorii najdu, držím se ho s vděkem a považuji ho za vzácnou záležitost. O to větší mám radost, když můj tip na daný kosmetický produkt přináší radost těm, kterým ho doporučím. Někdy totiž jde o několikaleté hledání metodou pokus omyl. Přibývající roky jsou skvělé i v tom, že člověk nabude arzenál zkušeností a přesně ví, co mu vyhovuje - co k nám patří, co už nechceme z našeho života vystrnadit a co se stane naší nedílnou součástí. V otázkách dekorativní kosmetiky je pro mě základem kvalitní, lehký make-up, který vytvoří efekt absolutně přirozené, zářivé pleti. A pak to je červená rtěnka, která je mou srdeční záležitostí. Vyzkoušela jsem za můj život desítky, dokud jsem nenašla tu jednu, kterou bych nevyměnila za žádnou na světě. Matná, hydratující, s dlouho trvající barvou, které se žádná jiná nevyrovná. Nemám mnoho materiálních věcí, na kterých lpím, ale pokud náhodou tuhle rtěnku nemůžu najít v kabelce, nastává panika ...," svěřila se krásná Slovenka.

A které produkty zařazuje do své denního beauty rituálu?

Hydratace
Foto: archiv značky             
Hydratace

Univerzální balzám Dr. Bronner 's Baby Mild je úžasný. Avokádový, jojobový, kokosový a konopný olej v kombinaci s včelím voskem nádherně vyživují a vytvářejí ochrannou vrstvu. Používám ho jako SOS na suchá místa, rty, ale i jako podkladový krém.

Sérum
Foto: archiv značky             
Sérum

Olej na unavenou pleť "Probuzení" od Mylo pokožku doslova probere. Sérum používám namísto pleťového krému a účinky pociťuji okamžitě. Obsahuje za studena lisovaný jojobový, malinový, šípkový, rakytníkový olej a olej z hroznových jadérek.

Rtěnka Giorgio Armani Lip Maestro
Foto: archiv značky             
Rtěnka Giorgio Armani Lip Maestro

Nejvzácnější kosmetická záležitost. Roky ji děkuji za krásné, červené a hydratované rty. Matná, s dlouhotrvajícím efektem. Pro mě nenahraditelná! Lip Maestro, odstín 400. Dovolím si říci, že lepší červenou rtěnku nenajdete.

Vůně Armani Prive Oud Royal
Foto: archiv značky             
Vůně Armani Prive Oud Royal

Jsou jisté momenty, které se nedají popsat slovy, neboť slovo je slabší než vjemové pole s nimi spjaté. Pokud popíši tento parfém jako podmanivý, kořeněný, hluboký, bude to jen velmi slabý odvar vzhledem k mnohovrstevnatosti a rozpínavosti, kterou si v sobě nese. Přitom je velmi neinvazivní až zdrženlivý, ale na druhé straně nenápadně, avšak dokonale strhující. Myslím, že v tomto případě ho je potřeba zažít. Alespoň na krátký moment. Ne-li na celé období, pro které se stane milníkem.

Giorgio Armani Beauty Luminous Silk Make Up
Foto: archiv značky             
Giorgio Armani Beauty Luminous Silk Make Up

Hedvábná textura, zářivá pleť. Několik let jsem používala make-up, který se nedal v Evropě sehnat a který mi po ukončení jeho výroby nesmírně chyběl. Na téma nejlepšího make-upu jsem následně mluvila snad se všemi relevantními make-up artisty, se kterými jsem se profesně měla možnost setkat. Našla jsem ho. U mě je to číslo 5. Je fantastický. Bez výhrad.

Čtěte dál