Beauty rituály Mariky Šoposké

Hlavně se neporovnávat s Instagramem.

Foto: Benedikt Renč

Od rolí princezen se přesunula k těm dospělejším, což potvrdila ve filmu Úsměvy smutných mužů. Mladá herečka však dospěla i ve vztahu ke svému tělu.

Co máte na svém těle nejraději a co byste naopak změnila?

Vnímám své tělo jako celek, se kterým jsem se už za ta léta sžila a mám ho ráda. Ohledně povahy bych možná nějaké změny ráda udělala, ale co se týká vzhledu, neměnila bych.

Vnímala jste to tak vždycky?

Samozřejmě jsem si v pubertě mysle- la, že nemám nic tak dobré jako ostatní holky. Křivé nohy, malá prsa, debilní vlasy... Ale tím si projde asi každá slečna. Věřte mi, nikdo nevypadá ráno, když vstane z postele, tak jako na Instagramu. Člověk si musí najít cestu, jak mít sám sebe rád.

Jak jste se změnila poté, co jste se stala maminkou?

Tělo je pružný vynález a velmi rychle se vrací do původního stavu. Samozřejmě vidím, že něco bývalo o centimetr výš než teď, ale to jsou detaily.

Dala vám vaše maminka nějakou radu, kterou se řídíte dodnes?

Máma si krém na obličeji vždy tak divně vklepávala. Já jsem ji pozorovala a připadalo mi, že takhle to dělají „dospělý holky“. Tak si ho tam teď samozřejmě vklepávám taky, ale jestli to má nějaký smysl, to nevím.

Jak o sebe pečujete?

Téměř každý den mě někdo na natáčení nebo v divadle líčí, takže si dávám pozor na důkladné odlíčení – nejprve micelární vodou, která nevysušuje, a pak pleť ještě dočistím tonikem. Používám denní a noční krém a jednou týdně provádím peeling. Žádným hodinovým rituálům v koupelně se nevěnuji, ale chodím jednou měsíčně na kosmetiku.

Jaká vůně vás v životě provází?

Vůně často střídám, ale voní mi prakticky jakýkoli parfém od Maison Francis Kurkdjian.

Maričiny oblíbené kosmetické produkty najdete v galerii.

Čtěte dál