Beauty minimalismus aneb zbavte se starého a dejte prostor novému

S novým rokem často přichází organizace a „čistka“ vašeho šatníku, ale i kosmetiky. Jak si probrat vaši beauty poličku, co ponechat a čeho se naopak zbavit? Přejděte na beauty minimalismus.

Foto: Shutterstock

Minimalismus v kosmetice a make-upu? Ano, slyšíte dobře. Nový rok je mimo jiné příhodný pro čistku vaší koupelny, produktů na vlasy, péči o pleť a taky líčidel. Zbavte se starého a dejte prostor novému. Dejte jednou pro vždy přednost kvalitě nad kvantitou, a především buďte minimalističtí ve svých beauty návycích, pleť vám poděkuje.

Dejte nadobro sbohem produktům, které máte odložené v sekci ,,na potom“. Nepotřebujete vlastnit několik různých šampónů, ani vaše pleť nestojí o koktejl různých produktů. Naopak, tím ji nesmírně škodíte a pleť je zatížená. Produkty s blízkou expirací vyhoďte a ty zbylé poklady někomu věnujte, uděláte dobrý skutek a někomu velkou radost.

Péče o pleť

Zaměřte se na jednu značku a buďte trpěliví. Neschraňujte doma zásoby odličovacích mlék a micelárních vod. Pokud máte v koupelně sbírku několika sér a krémů, zcela určitě to svádí k různému experimentování, ne-li kombinování všeho možného. Třídění kosmetiky tedy berte jako pozitivní krok z více úhlů pohledu. Děláte dobrou věc pro svou pleť, a navíc současně podporujete udržitelnost. Sestavte si svou řadu produktů od odlíčení přes čištění, exfoliaci, peeling a hydrataci.

Doporučení: Produkty řady Tata Harper – Water-Lock Moisturizer, Biologique Recherche – maska Vivant a P50, Medik8 – Retinol,  Esteé Lauder – Re-Nutriv Ultimate Diamond Revitalizing Mask

Vlasová péče

I vlasy si zaslouží pořádnou péči. Říká se, že jednou za čas je pro vlasy dobré změnit značku kosmetiky, ne však míchat produkty různých značek souběžně. Zbylé produkty tedy dopotřebujte, nebo opět podarujte. Další tip pro spotřebování šampónu je, udělat z něj čistič na make-upové štětce. Nechte si poradit od kadeřnice a sledujte složení a filozofii jednotlivých značek. Odborníci vám online rádi poradí. Slyšeli jste už o péči o vlasovou pokožku? Pokud ne, zkuste vlasový peeling, nebo tonikum. Vyberte značku a od té sestavte péči pro vaše kadeře (šampón, kondicionér, maska, olej, produkty před vysušením atd.).

Doporučení: Oribe – Serene Scalp Peeling, Balmain – Argan Moisturizing Elixir, Kerastase – olej na vlasy Chronologiste

Líčení

Přestaňte shromažďovat líčidla a staré štětce, které stejně nepoužijete. Udělejte si radost kvalitními produkty, třeba i multifunkčními. Zkrátka investujte pořádně a s rozumem. Vystačíte si s jedním make-upem, hydratačním concealerem pod oči, krémovým all over produktem na oči, tváře, rty a nějakou luxusní paletkou očních stínů. Na paškál by měly přijít i štětce. Ty staré, které by pleti více uškodily, vyhoďte. Štětcům navraťte jiskru a vyčistěte je. Zjistěte, které vám chybí a které naopak pošlete dál do světa. V make-upové taštičce by mělo být zhruba 5 štětců. Záleží, jak zdatní v líčení jste a co vás baví. Neměl by chybět štětec na make-up, tvářenku potažmo konturování, blendovací a detailní štětec na oční stíny, a na závěr obočí a rty. Make-upové štětce jsou multifunkční nástroje. Volte spíše ty menší, snadno se přizpůsobí líčení pudrovými i krémovými produkty.

Doporučení:

Štětce: Real Techniques, Westman Atelier, MAC, Hourglas

Make-up: Armani - Luminous Silk, Charlotte Tilbury – Light Wonder, Estée Lauder – Double Wear

Concealer: NARS, Armani, KjaerWeis

Multifunkční líčidla: RMS beauty – Lip2Cheek Glow Quad, MANASI(7) – All Over Colour, NARS – Orgasm, Glossier – Cloud Paint

Řasenka: Marc Jacobs – At Lashd

Čtěte dál