Beauty inspirace z Asie

Krásky z Dálného východu jsou známé svou dokonalou pletí. Odhalili jsme jejich tajemství a našli ty nejlepší produkty, které skvěle fungují i v našich zeměpisných šířkách.

Foto: Michael Dvořák

Největší kosmetické objevy posledních let přicházejí z Jižní Koreje a Japonska. Produkty i denní rituály krásných Asijek jsou tak odlišné od toho, na co jsme v Evropě zvyklí. Nemají přitom jinou pleť, i ony by trpěly akné. Jenže odmalička obličej dvoufázově čistí, a tak tyto problémy neznají. Odličují se vždy olejem (vědí, že i mastnější pleť si ho může dovolit), dočišťují mlékem či gelem a pak ošetří pleť tonikem, které používají jako masku: pár kapek vklepou do obličeje. Jakmile se vstřebá, nanesou ho znovu, klidně i pětkrát až sedmkrát – podle toho, jak moc je pleť vysušená. Také nerozlišují denní či noční krém. Asijská kosmetika zkrátka vždy řeší konkrétní problém, který pleť trápí.

Sensai
Foto: archiv značky
1 Sensai

Intenzivní liftingový krém, Cellular Performance

Viditelný účinek tohoto produktu zajišťuje filozofie vycházející z japonského čajového rituálu. Přeneseno do světa péče to znamená, že byste měla pleť nejprve připravit takzvaným lotionem (lehkou hydratační vodou) a poté nanést výživný krém. Pleť je tak chráněná a vyživená. V Sensai doporučují i speciální techniku aplikace, při níž postupujete krouživými pohyby od brady směrem nahoru a střídáte delší tahy a vklepávání.

6899 Kč

Aesop
Foto: archiv značky
2 Aesop

Vůně, Hwyl, EdP 50ml

Poklidnou atmosféru japonských lesů a mechových zahrad má připomínat tato unisexová vůně. Ucítíte z ní čistou přírodu: směs dřeva s lehce kouřovým nádechem, tymián, cypřiš, kadidlo a vetiver. Použijte jako aromaterapii, která zklidňuje a dodává pocit vyrovnanosti.

Prodává Ingredients, 2600 Kč

Apagard
Foto: archiv značky
3 Apagard

Zubní pasta, M-Plus

Díky obsaženému hydroxyapatitu zpevňuje zubní sklovinu, brání vzniku zubního kazu i citlivosti zubů a udržuje jejich přirozenou bělost. Tuto látku vyvinula japonská společnost Sangi tak, že na sebe zároveň váže zubní plak i bakterie a odstraňuje je. Dokonce i vyplňuje drobné defekty zubů.

Prodává Profimed, 390 Kč

Whamisa
Foto: archiv značky
4 Whamisa

Pleťový olej

Arganový olej a olej z čajovníku v kombinaci s výtažky z plodů oliv, semen jojoby, mrkve a pupalky pomáhají zlepšit pružnost pokožky a zároveň v ní uzamykají vlhkost i výživné látky. Pokud má tedy vaše pleť sklony k vysušování, tento produkt si zamilujete. Můžete ho používat buď samostatně, nebo dvě kapky přimíchat k lotionu nebo krému.

Prodává Pure District, 1495 Kč

Kocostar
Foto: archiv značky
5 Kocostar

Maska na ruce

Jednorázové textilní masky se stejně jako BB krémy nebo třeba zmíněné lotiony rozšířily do světa z Koreje. Tamní značka Kocostar vyrábí masky nejen na obličej, ale i ty výživné na ruce či nohy nebo zpevňovací na prsa a břicho.

Prodává Marionnaud, 103 Kč

Dr. Jart
Foto: archiv značky
6 Dr. Jart

Hydratační krém, Ceramidin Cream

Intenzivně hydratuje a obsahuje extra dávku multiceramidového komplexu, který zajišťuje pevnější bariéru pleti v jakémkoli ročním období a prostředí. Dokonce i na suché, narušené pleti a v náročných zimních podmínkách tak pomáhá předcházet vysušování a udržuje pleť hezky vyživenou.

Prodává Sephora, 990 Kč

Comme des Garçons
Foto: archiv značky
7 Comme des Garçons

Vůně, Kyoto, Edt 50ml

Japonské Kjóto, které bylo inspirací této vůni, je centrem buddhismu a šintoismu. Proto nepřekvapí, že z ní ucítíte uklidňující čisté tóny cypřiše, cedru a kadidla.

Prodává Ingredients, 2100 Kč

Čtěte dál