Bazaar čtení: Johana

Včera proběhlo první autorské čtení pod záštitou časopisu Harper's Bazaar. Proč vůbec takový event vznikl?

Foto: Ivan Kahún

Jak řekla naše šéfredaktorka Nora Grundová, která se včera zhostila moderace celého eventu, Bazaar čtení vzniklo proto, abychom se se svými čtenáři nepotkávali pouze skrze stránky časopisu, ale abychom si tyto příjemné chvíle strávené nad časopisem přenesli také do reálného světa a setkávali se tak pravidelně nad pěknou knihou, která může být leckdy i poučná. Mimo to rádi potkáváme inspirativní autorky a další zajímavé lidi.

První čtení se odehrálo v nádherné, nedávno zrekonstruované, Werichově vile a chvíle nad čtením knihy a milým rozhovorem s autorkami nám zpříjemnilo svými dokonalými zákusky If Café.

Foto: Ivan Kahún

Které autorky jsme na první Bazaar čtení pozvali?

Setkali jsme se s trojicí autorek, které stojí za vznikem knihy Johana - Pavlou Horákovou, Alenou Scheinostovou a Zuzanou Dostálovou. Ty napsaly svěží novelu, která civilně a bez okázalosti mapuje třicet roků v životě dívky narozené v polovině 70. let. Mohlo by se zdát, že se v ní nic dramatického neděje, přesto však Johana vypovídá o historických událostech i osobních prožitcích leckdy výmluvněji, než dovedou zachytit vypjaté scény. Každá autorka mapuje jednu dekádu.

Foto: Ivan Kahún

Synopse

Jedenácté narozeniny chce Johana oslavit se svou nejlepší kamarádkou Simonou, protože je mají ve stejný měsíc. Johanina máma cvičí džezgymnastiku a je krásná. Na tátu si Johana moc nepamatuje, zato s babičkou tráví spoustu času. Ta jí vypráví o tom, co bylo, a dovede zahnat veškeré obavy. Johanu ale vlastně kromě pitomého spolužáka Radka Hadraby a tajného obsahu babiččiny krabičky nic netrápí… Bude to stejné i za třicet let?

Knihu Johana vydalo Nakladatelství Paseka.

Foto: Ivan Kahún

Čtěte dál