Balmain se po 16 letech vrací do světa couture

Francouzský módní dům Balmain se v lednu příštího roku objeví na Paris Couture Week.

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Olivier Rousteing, umělecký ředitel domu Balmain, oznámil návrat značky na svátek vysoké módy. Právě prostřednictvím této kolekce, by značce chtěl vrátit i tradiční pařížskou DNA. První kolekci ze světa vysoké krejčoviny by Rousteing rád předvedl již v lednu 2019 v rámci pařížského Paris Couture Week. Pro francouzský módní dům to bude první haute couture kolekce od roku 2002, kterou vytvořil Oscar de la Renta.

Kromě vysoké krejčoviny by se Rousteing do budoucna rád věnoval doplňkům, vůním a kosmetice. Velmi rychle po svém nástupu do čela značky v roce 2011 udělal Rousteing z Balmain skutečný kult a kolem sebe si vytvořil oddaný gang světových celebrit a modelek v čele s Kim Kardashian, Gigi Hadid nebo Kylie Jenner.

Rousteing v minulých letech pracoval na částečném zcivilnění značky a její zdostupnění. V roce 2015 vytvořil jednu z designérských kolaborací pro globální řetězec H&M, která se napříč světem vyprodala během pouhých dvou hodin. V loňském roce vzniklo partnerství s L’Oreal Paris a módní dům se spojil se značkou Victoria's Secret. U příležitosti výroční módní show vznikla řada spodního prádla. Kolekce, která šla do prodeje ihned po televizní premiéře fashion show, byla první spoluprací Victoria's Secret se skutečnou luxusní módní značkou.

Pro samotného Rousteinga bude návrat k vysoké módě výzvou. Balmain se svou filozofií v posledních letech zaměřoval na o poznání mladší klientelu. Bude zajímavé sledovat, jak svým uměleckým myšlením zaujme klienty z přesně opačného konce módního spektra.

Čtěte dál