#BadHairDays jsou minulostí

Probuďte se s krásnějšími vlasy, než s jakými jste šla spát.

Foto: Getty Images

Spánek rovná se léčivý odpočinek pro pleť. A nejen odpočinek, ale také doba, kdy všechny krémy a séra aplikované před spaním odvádějí svoji zázračnou práci. Večerní beauty rutina pro většinu z nás znamená poctivou péči o pokožku, ale… Co k těmto zažitým rituálů přidat pár maličkostí, které vám zaručí, že se druhý den probudíte s lesklejšími a zdravějšími vlasy? To stojí za zvážení, ne?

Noční maska

Určitě jste už zkoušela pleťovou masku, která se nechává působit přes noc. Přidejte do své kosmetické sbírky také jednu podobnou vlasovou! Skvělá je například péče od značky Living Proof – Perfect Hair Day Night Cap Overnight Perfector. Naneste ji před spaním (můžete do suchých i vlhkých vlasů), pročísněte hřebenem nebo jen prsty a ráno se probudíte s nádherně lesklými a hebkými prameny. Také je skvělé, že má velmi lehkou texturu, takže se hodí i na jemné vlasy.

Nestahujte vlhké vlasy do culíku

Nevadí, když půjdete spát s vlhkými vlasy, ale za žádnou cenu je nestahujte do copu nebo drdolu. „Když si uděláte culík nebo drdol z mokrých vlasů, natahujete je o třetinu jejich délky a můžete způsobit nenávratné škody,“ vysvětluje kadeřník Tim Rogers. Pokud jste zvyklá spát v culíku (když jsou vlasy suché!), používejte raději látkové gumičky, jsou mnohem šetrnější.

Hedvábný povlak na polštář

Vyměňte bavlněné povlečení za hedvábné. Čím jemnější látka, tím lépe. „Pro vaše kadeře je zdravější, když ve spánku otáčíte hlavou na hebkém povrchu, zamezíte tak zbytečnému tření a následnému lámání a zacuchání,“ vysvětluje vědec z laboratoří Living Proof Eric Spengler.

Nepřehánějte to s rozčesáváním

Všeho moc škodí. A to platí, i co se česání před spaním týká. Když budete kartáčovat příliš dlouho, začnete vlasy ničit, budou se lámat. „Rozčešte zacuchané prameny a pak hned přestaňte,“ radí Rogers. A po jakém kartáči sáhnout? Tim Rogers nedá dopustit na značku Mason Pearson.

Messy vlny

Nejste zrovna ranní ptáče a každých pět minut spánku navíc pro vás má cenu zlata? Přesto byste ale ráda nestahovala každý den vlasy do drdolu jen proto, že vám na styling už nezbyl čas… Řešení je snadné! Upleťte si před spaním dva volné copy. Jestli se vám vlasy přes noc hodně cuchají, je to také ideální krok. Ráno jen copy rozpletete a přirozené, ledabylé vlny jsou hotové.

Čtěte dál