Až na konec světa...

... se čtyřkolkou Kia Sportage.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Vzhledem k tomu, že jsem vášnivá lyžařka a snowboardistka, netrpělivě čekám každý rok, až napadne sníh. Letos napadlo pozdě a nejvíc v době, kdy jsem byla na sjezdovce a střídavě vykrajovala obloučky, klepala kosu a zahřívala se čajem. Takže poté, co jsem se po necelých pěti hodinách vrátila k autu, které bylo zasněžené do půlky kol, velmi jsem ocenila, že jsem byla na horách se čtyřkolkou. A ne s ledajakou, ale se super spolehlivou Kiou Sportage.

Foto: archiv PR

Ve chvíli, kdy jsem si novou Kiu půjčovala, ohrnovala jsem trochu nos nad manuální převodovkou. Naposledy jsem manuál řídila před dvěma lety. Nicméně, na řazení jsem si zvykla hned, navíc mi k němu dopomáhal palubní počítač, který mi taktně naznačoval, že bych si měla zařadit nebo naopak podřadit.

Nejen manuální převodovka mě během jízdy mile překvapila. Zcela intuitivně jsem si s autem spárovala telefon a příjemné bylo celkové ovládání navigace i rádia.

Během jízdy mě ještě nadchl i skvělý rozhled z auta. Mám ráda SUV - připadám si pak, jak řidič autobusu, který má přehled naprosto o všem.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

Ale abych se vrátila k horám. Musím říct, že když jsem Kiu viděla stát v pětadvaceti centimetrech sněhu, malinko mě to vyděsilo. Neměla jsem s sebou naprosto žádnou protisněžnou výbavu. Pamatuji si, že táta s sebou vždy vozil polní lopatku a ve svém autě mám alespoň škrabku na okna. Naštěstí jsem ve finále ani jedno nepotřebovala. Sníh z oken jsem dostala pomocí rozmražování nejen zadního, ale i předního okna a ze zaváté cesty jsem vyjela jako nic. Tam, kde ostatní nasazovali řetězy, tam jsme my v pohodě jeli... Náhon na vechny čtyři kola se opravdu osvědčil.

Foto: archiv Karolíny Otevřelové

A ještě jedna věc mě nadchla. Přestože Kia Sportage není žádný drobek, parkovalo se mi s ní skvěle. I díky parkovacím kamerám a senzorům. 

Testovala jsem vůz Kia Sportage 1.6 CRDi 4x4 ve výbavě Style, který pořídíte od 714 980 Kč, navíc se sedmiletou zárukou. Veškeré technické parametry a celý ceník najdete na www.kia.cz.

Čtěte dál