Autorka knihy Ďábel nosí Pradu prozradila, co se jí nelíbilo na filmovém zpracování

„Meryl Streep byla úžasná, ale...“

Foto: archiv

Snímek Ďábel nosí Pradu patří do seznamu must-watch filmů každé milovnice módy. Ale jak to tak bývá, u všech filmových adaptací se najde něco, z čeho autor knižní předlohy není zrovna nadšený. A ani počin Ďábel nosí Pradu není výjimkou.

Autorka knihy Lauren Weisberger svěřila britské verzi časopisu Cosmopolitan svůj názor na pojetí postavy Mirandy Priestly (postava šéfredaktorky inspirovaná Annou Wintour, pozn. red.) - Lauren vnímá filmovou Mirandu jako málo drsnou a to i přesto, že Meryl Streep byla v roli brilantní.

„Na filmovém zpracování jsem se téměř nepodílela, ale líbí se mi. Je to opravdu dobrý snímek,“ sdělila Cosmopolitanu Lauren. „Nejsem ale úplně spokojená s celkovým pojetí postavy Mirandy, z toho, že ji hodně polidštili. Chápu, že Meryl Streep chtěla hrát charakterově složitější osobnost, protože je nejúžasnější herečka, jakou máme. I přesto jsem měla problém smířit se například se scénou, v níž Miranda pláče v hotelovém pokoji, nebo se svěřuje Andy. Moje reakce byla: ‚Cože, ona brečí?! No to snad ne!‘“

„Na druhou stranu ve filmu to fungovalo dobře, kniha je ale lepší bez těchto scén. Faktem zůstává, že každé médium je jiné a žádá si odlišné přístupy,“ uzavírá Lauren.

Nejnovější román Lauren Weisberger nese název The Wives (v USA When Life Gives You Lululemons) a sleduje osud bývalé Mirandiny asistenky Emily Charlton deset let po jejím působení v redakci časopisu. Anglickou verzi knihy koupíte v e-shopu martinus.cz.

Čtěte dál