Audemars Piguet představuje limitovanou kolekci

Kreativní spolupráce švýcarské hodinářské manufaktury a italské designérky šperků Caroliny Bucci pokračuje.

Foto: archiv značky

Carolina Bucci, s níž značka Audemars Piguet započala spolupráci v roce 2016, vytvořila hodinářský klenot, limitovanou edici Royal Oak 37mm ve žlutém zlatě. To se stalo rámem pro originální číselník, zrcadlo, které pro tentokrát nahradilo tradiční „Tapisserie“ číselník.

Tahle malá „rebelie“ tak zároveň napoví, pro koho jsou hodinky určeny. Nosit je budou spontánní ženy, které se nebojí dát najevo sílu osobnosti.

Před dvěma lety vytvořila Carolina Bucci první model Frosted Gold u příležitosti 40. výročí dámského kolekce Royal Oak. Rytecká technika Frosted Gold, kterou Carolina Bucci používá, se stejně jako šperkařka, ovšem o mnoho desítek let dříve, zrodila právě v italské Florenci, kde byl tento první model Frosted Gold v roce 2016 představen.

Foto: archiv značky

Nová limitovaná edice v počtu 300 kusů je poprvé vyrobena ze žlutého zlata. Hodinky působí jako magnet, zrcadlí se do dáli a jejich povrch je snově nedotknutelný, jako by jej pohltil diamantový prach. Vše je korunováno balením, zrcátkovou krabicí, jíž stejně jako hodinky, navrhla Carolina Bucci.

Designérka sebevědomě dodává: „Chtěla jsem vytvořit něco ohromujícího, co bere dech.“ Nechtěla hodinářskou ikonu, model Royal Oak, od základů předělat. Přidala hodinkám trochu víc glamouru a svěžesti. „Royal Oak jsou mojí jedničkou. Nosím je pořád. Jsou součástí mého stylu, mé identity. “

Foto: archiv značky

Čtěte dál