Asiatky a jejich posvátná skincare

Pyšní se krásnou, zdravou a vždy svěže vypadající pletí - a to takřka v jakémkoliv věku.

Foto: Shutterstock

Jak to ale dělají? Na to jsme se zaměřili dnes a přinášíme vám pár exkluzivních tipů a triků přímo z východu.

Hydratují i během dne

Obličejové spreje se stanou vaším dobrým společníkem. Asijské ženy si je aplikují několikrát během dne, aby tak udržely svou pleť svěží a hydratovanou. Spreje je možné aplikovat i přes makeup a u nás je najdete třeba v Sephoře.

Pleťový sprej Glow Mist
Foto: archiv Sephora
Pleťový sprej Glow Mist

Pleťový sprej Glow Mist od značky Pixi obsahuje 13 přírodních esenciálních olejů, které podporují hladinu hydratace a zanechávají pleť zářivou.

Cena: 560 Kč

Do obchodu

Využívají, co se dá – i rýžovou vodu

Pokud dovaříte rýži, vody se nezbavujte, místo toho jí naneste na vatový tampónek a očistěte s ní obličej. Pleť po ní zůstane krásně jemná a zachová si přirozený lesk.

Produkty aplikují tak trošku jinak

Místo klasického rozmazání vašeho hydratačního krému/séra zkuste raději produkt do pleti lehkými údery dlaní zapracovat, lépe se vstřebá a zlepšíte tak i cirkulaci krve. Pokud někdy vycestujete do Koreje, nedivte se, když uvidíte zdejší ženy tento rituál provádět na veřejných místech, berou ho jako neodmyslitelnou část péče o pleť a opakují ho i několikrát za den.

Nevyhýbají se oleji

Pokud vám to vaše pleť dovolí, zkuste příště místo oil-free produktů na odličování zkusit čisticí olej. V Asii je velice populární, lépe z pleti dostane make-up a všechny nečistoty, které během dne do pleti vstřebáte. Nezapomeňte posléze použít tonikum, aby pleť nezůstala zbytečně mastná.

Opět možno najít v Sephoře.

Origins Clean Energy Cleansing Oil
Foto: archiv Sephora
Origins Clean Energy Cleansing Oil

Origins Clean Energy Cleansing Oil pleťový olejový odličovač obsahuje oleje dokonce tři a to olivový, slunečnicový a sezamový. Navíc je obohacen o makadamiový a kukui ořech, který pomáhá s přirozenou hydratační bariérou pleti.

Cena: 730 Kč

Do obchodu

Zelený čaj

O pleť je důležité starat se i zevnitř, a tak mimo vyvážené stravy zkuste do jídelníčku přidat i více zeleného čaje. Je plný antioxidantů a čistí jak zevnitř, tak i z venku. Pokud vás trápí citlivá začervenalá pleť, použijte zelený čaj v prášku, rozmíchejte ho ve vodě a omyjte si s ním obličej – pleť by se měla zklidnit.

Noční masky

Přes noc se pleť nejvíce regeneruje, a tak dodání výživy právě v tuhle dobu je tou nejlepší volbou.

LANEIGE - Water Sleeping Mask
Foto: archiv Laneige
LANEIGE - Water Sleeping Mask

Vhodnou alternativou může být například maska od korejské značky Laneige, která je v Korei fenoménem a byla vůbec jednou z prvních nočních masek na trhu.

Cena: £23,50 GBP = 687 Kč

Do obchodu

Čtěte dál