Akce, které byste si v květnu neměli nechat ujít

Hormonální jóga, designové festivaly i výstavy.

Hormonální jógová terapie
Hotel Mandarin Oriental, foto: archiv PR

Ve dnech 10. až 11. května se v pražském hotelu Mandarin Oriental uskuteční seminář hormonální jógové terapie pod vedením zkušené jogové instruktorky Aylin Akyolové. Hormonální jógová terapie je dopňující přírodní terapie užíváná k nastolení hormonální rovnováhy organismu skrz stimulací žláz s vnitřní sekrecí. Technika byla vyvinuta dnes již 90ti letou a stále nesmírně činorodou brazilskou psycholožkou Dinah Rodrigues, která využila svoji třiceti letou praxi jógy a detailní studie lidské fyziologie při vytváření této metody. 

Rezervovat místo si můžete u Spa Concierge hotelu Mandarin Oriental Prague.

Liberecký Art Week
Foto: archiv PR

Již čtvrtým ročníkem potvrzuje Art Week Liberec svoji suverenitu v rámci nemnoha výtvarných festivalů v Čechách. Liberecký Art Week klade důraz na propojení autentických kulis města a instalací umělců. Návštěvníci festivalu, ale i kolemjdoucí jsou tak vtaženi do děje a během týdne obohaceni vlivem současného umění. V rámci festivalu uvidíte grafická díla, sochařské objekty i nová média, a to vše doplní pestrý doprovodný program.

Art Week Liberec 2019 probíhá od 10. do 17. května.

Pop-up Officine 904
Foto: archiv PR

OFFICINE904 je laboratoří stylu, v němž se potkává základní a chytrý design s rafinovanými, na dotek velmi příjemnými a barevnými texturami. Ty se staly poznávacím znamením a leitmotivem jejich výzkumu, projektů a tvorby, jež se rodí z nespoutané tvůrčí dynamiky mezi módou a interiérovým designem. Módní návrhářka Silvia Pavanello a její manžel, interiérový designer Paolo Porcu Rodriguez, založili značku v roce 2010. Ikonický Market Bag stejně jako další oblíbené modely jsou součástí kolekcí dodnes. 

Jejich tvorbu si můžete prohlédnout v Pop-up v prostorách Lucie Drdova Gallery (Krizkovskeho 10, Praha 3), od 16. do 18.května.

Open House Praha 2019
Strahovský stadio, foto: archiv PR

O víkendu 18. a 19. května se uskuteční jubilejní 5. ročník festivalu Open House Praha 2019, který otevře celkem 80 běžně nepřístupných budov a prostorů. Festival zve k návštěvě architektonicky zajímavých domů i památek z různých historických období a představí v programu celkem 38 novinek. Organizátoři připravili i dvě tematické sekce, které se věnují šetrným budovám a budovám a prostorům v majetku hl. města Prahy. K nejzajímavějším patří moderní budova Visionary, která na začátku dubna získala jako první budova v ČR certifikaci WELL GOLD zohledňující zdravé pracovní prostředí. Nebo naprostý světový unikát Velký strahovský stadion.  Vstup do všech budov je zdarma bez nutnosti předchozí registrace.

Memory
Foto: archiv PR

Od 22.5.do 22.7.2019 budou mít návštěvníci The Designer Gallery v Centru Chodov jedinečnou možnost prohlédnout si modely slavného britského návrháře Alexandera McQueena. Čtrnáct modelů dámských šatů, které budou v České republice vystaveny poprvé, bude zapůjčeno z Isabella Blow Foundation.

Křehký Mikulov
Foto: archiv PR

Na konci května proběhne již devátý ročník festivalu Křehký Mikulov, který proběhne od 24.  května - 9. června 2019 na Zámku Mikulov. V prostorách zámku se představí čeští i zahraniční designéři letos v rámci tématu Archeologie. 

Čtěte dál