Airbnb pro lodě

Užijte si dovolenou jako celebrita

Foto: Shutterstock

Pronájem lodí je mnohými považováno za zhýralou zábavu bohatých. Vyvrátit to chce nově vzniklá společnost  Borrow a Boat, která chce yachting zpřístupnit široké veřejnosti. Klíčem k úspěchu je pro ně cenová dostupnost.

Koncept funguje na stejném principu jako Airbnb - vypůjčvání lodí od majitelů. Klasicky na webu nebo přes mobilní aplikace, si můžete vybrat ze 60 destinací, druh lodě – motorovou, katamarán nebo plachetnici – pak už si zvolíte jen datum vyzvednutí.

Možností vypůjčení je spousta. Od jednodenního pobytu po delší výlety. Navíc si loď můžete pronajmout i se zkušeným kapitánem.

„Chceme, aby byla plavba volnočasovou aktivitou bez toho, aniž bychom museli vlastnit samotnou loď,“ řekl šéf Borrow a Boat Matt Ovenden. „Stále se snažíme přesvědčovat lidi o tom, že plavba ještě nikdy nebyla tak dostupná jako je dnes.“

Stejně jako u Airbnb máte i tady na výběr ze široké škály lodí. Od luxusních jacht po plachetnice. Vybírat můžete i podle svého rozpočtu. Ceny jsou od 150£ za malé veslice, až po 50 000 £ za luxusem oplývající jachty. Jediné, co mají všechny lodě společné, je povinná technická prohlídka a komerční pojištění.

Zažijte teplý vítr ve vlasech a užijte si jedinečný pocit sezení na přídi lodi se sluncem nad hlavou.

Do konce prázdnin ještě jednu plavu stihnete!

Čtěte dál