Aby ruce přežily zimu

Péče o ruce se v tomto období stává prioritou. Co je nejúčinnější?

Foto: archiv Harper's Bazaar UK

Jsou suché, matné, loupou se, nehty se lámou. Namažete je, ale za dvacet minut je to znovu to samé. Chce to vyzbrojit se opravdu účinnými krémy a dopřát si i profesionální péči.

Až tedy půjdete na kosmetiku, poproste o parafínový zábal. Je to otázka několika minut, a přesto budou ruce jako nové. V pražském Health Pointu v Karlíně ho teď v zimě dokonce klientkám nabízejí k ošetření zdarma.

Jakmile půjdete ze salonu, nasazujte rukavice, ať benefity zase rychle nezmizí. A noste je pak pořád, dokud se teploty nezačnou blížit jarním. Zábal berte jako perfektní start pro domácí péči.

Všude mějte opravdu dobrý krém - v kabelce, na stole v práci, na umyvadle v koupelně, na nočním stolku. Není čas na hrdinství a je třeba se mazat pokaždé, když se ruce začnou jen trochu vysušovat, což je v podstatě při každé zásadní změně teplot, tedy když chodíte z tepla do zimy a naopak.

Existuje také spousta opravdu dobrých domácích masek. Dejte si je jednou týdně a nechte je na rukou klidně po celý jeden díl oblíbeného seriálu. Jestli zrovna žádnou nemáte, naneste silnou vrstvu krému a ruce dejte do bavlněných rukavic, nebo je zabalte do ručníku. Nejlépe nahřátého - díky teplu se totiž lépe uvolňují a vstřebávají účinné látky.

Čtěte dál