A přece se točí!

Proč by se ženy měly rozmyslet, koho si pustí k tělu, píše ve své pravidelné povídce pro Harper's Bazaar Věra Kudynová.

Foto: Tereza Kovandová

Ty ses zbláznila, líbáš se s chlapem, který má úplně příšerný boty!“ Moje kamarádka Eva, se kterou jsem zapíjela v baru žal nad tím, že mi je manžel nevěrný, mi ve stavu ovínění nevynadala za splynutí s jeho ústy, ale za jeho boty. Mně se chlapík líbil a bylo mi tak smutno. Zajímal se o mě, říkal mi hezké věci. Bot jsem si nevšimla a jakékoliv by mi byly fuk, protože mi byl sympatický. Hlava je víc než oblečení, na které si Eva tak potrpí.

Nepropila jsem se do pohody. Šlo to se mnou z kopce. Rady Evy, že si mám taky najít milence, jsem nebrala, jednak manžela miluju, jednak máme spolu dvě děti, jednak jako pracovnice za mzdu a hospodyně doma nemám čas, a taky ani nevím, kde milence hledat. Psycholožka je k nalezení snadno. Sympatická žena vyslechla moje trápení i nevyslovenou otázku visící ve vzduchu, totiž zda mi pomůže, když se s někým spustím?

„Každý muž, se kterým máme pohlavní styk, v nás zanechá stopu. Jsme se všemi našimi milenci a jejich milenkami spojeni, i když o tom vůbec nevíme. Předivo aury je neprozkoumané, ale tohle je už prokázané. Nosíme v sobě stopu všech, se kterými náš partner kdy něco měl!“ Odbornice se na mě mile usmívala a já jsem se rychle napila vody, abych to zvládla.

„Já že jsem spojena i s bývalými přítelkyněmi mého manžela? To nemůžete myslet vážně!“ Byla jsem rozčilená, kam jsem se to dostala.

„Samozřejmě, jsou to informace o morfogenetických polích, které najdete na internetu. Dneska se na ledacos díváme skepticky, ale vzpomeňte na Giordana Bruna, nechtěl být upálen, proto odvolal, ale věděl, že se přece točí. Co je dneska neuvěřitelná novinka, bude zítra houska na krámě,“ poučila mě.

Vzpomněla jsem si, s kolika muži jsem měla vztah, a tedy i poměr, a kolik jich mělo poměr s ženami, a ty všechny jsou uvnitř mě teď uvelebeny? To je asi tolik žen jako v kině, možná v O2 areně? Nebylo mi z toho dobře!

„Všechny jsme nechtěně spojeny s milenkami, na které žárlíme, jsme spojeny se všemi, které nám náš partner přivedl ze své minulosti do života. Ti bývalí i současní, všichni v nás žijí nějaký tajný život a my v nich, pokud je muž nevěrný s více ženami. Kdyby lidé věděli, jaký chaos do svých útrob jako nevěrní vkládají, kolik v nich bloudí stop, kolika lidí, se kterými by nikdy nechtěli mít nic společné, pak by si výlety za orgasmy rozmysleli. Až to lidé budou vědět, pak si hned tak nikoho do těla nepustí, adrenalin si raději odbydou na kolotoči nebo horské dráze.“

Mlčela jsem. Nevěděla jsem, co je horší, zda to, že mám nevěrného manžela, což mi láme srdce, nebo kolik stop cizích bytostí ve mně putuje.

„Dá se to...,“ hledala jsem slova, „dají se ty nechtěné bytosti vyčistit?“ Na všechny neduhy jsou dnes i alternativní metody, ty bytosti musí pryč! Zmocnil se mě vztek.

„Žádná pořádná očista neexistuje, trvá to sedm let, než se samy rozplynou.“

„V mužích také kolují stopy všech žen?“ Zeptala jsem se s nadějí na spravedlnost a binec v jejich těle.

„Muž je dávající, žena přijímající, mají prostě kliku. Proto se v civilizacích tak trvalo na panenství, měli své zkušenosti.“

Sedím u psycholožky, a je mi hůř než dřív.

Když jsem přicházela domů, volal mi Erik, sympaťák s prý příšernýma botama. Nepamatuju si, že bych mu dala číslo, ale kdybych mu ho neřekla, tak ho neví. Zval mě na večeři, abychom pokračovali v tom, co jsme si nestačili říct. Kdyby mi zavolal před psycholožkou, tak povolám babičku a mažu s ním večeřet, a kdo ví, co ještě! Vymluvila jsem se, že se ozvu později. Uvařila jsem si kávu, sedla na balkon a dívala se, jak zapadá slunce. Giordano měl pravdu, ale já se točit nehodlám! Jak jsem si to uvědomila, bylo mi hned líp. Sedm let vydržím!

Čtěte dál