8 nejluxusnějších nákupních center v Evropě

Proč nakupovat jen v Pařížské, když můžete nakupovat přímo v Paříži, Londýně nebo Miláně?

Foto: Showbit

1 Galeries Lafayette, Paříž
Foto: Shutterstock

Jde o jeden z nejluxusnějších francouzských obchodních domů se sídlem na Boulevard Haussmann. V roce 2009 tento obchodní dům měl zisk více než jednu miliardu eur. A nedivíme se, tady klidně strávíte i několik dní. 

2 Galleria Vittorio Emanuele II, Miláno
Foto: Shutterstock

Galleria se proslavila hlavně svou velikostí a mimořádnou atmosférou. Opět patří mezi nejluxusnější obchodní centra, ale tentokrát v Itálii. Najdete zde řadu prestižních značek, slavné kavárny i restaurace. 

3 Harrods, Londýn
Foto: Shutterstock

Luxusní obchodní dům se nachází v Brompton Road v Knightsbridge. Obchodní plocha je přes 20 000 m2 a na nákupy sem chodí i královská rodina.

4 Departmenstore Quartier 206, Berlín
Foto: Shutterstock

Sídlí na berlínské Friedrichstrasse a slavnostní otevření proběhlo v roce 1997. Nenabízí zde pouze módu, ale kompletní životní styl. 

5 Royal Galleries, Brusel

Tato krytá nákupní galerie byla postavena v letech 1846-47. Luxusní obchody jsou zde rozmístěny po obou stranách uliček a mísí se s kavárnami a vyhlášenými restauracemi. 

6 Las Arenas, Barcelona
Foto: Shutterstock

Las Arenas je moderní stavba, kde najdete více než 60 obchodů, které nabízí exkluzivní značky a nespočet restaurací, kaváren a barů. Budova připomíná býčí arénu.

7 Gasometer, Vídeň
Foto: Shutterstock

Od konce roku 1990 pracovali 4 týmy architektů na propojení 102 starých plynoměrů do nového urbanistického celku. Ve spodní části tohoto komplexu vzniklo obchodní centrum s více než 70 obchody, bary a restauracemi.  

8 Magna Plaza, Amsterdam
Foto: Shutterstock

Bývalá hlavní budova pošty v Amsterdamu je nádherná stavba, kde najdete sídlo současného nákupního centra. Zde budete obdivovat nejen výlohy obchodů ale také architekturu.

Čtěte dál