7 vychytávek, které se vyplatí vozit v autě

Vychytávky, bez kterých se ženy za volantem neobejdou.

Dnešní automobily mají tolik chytrých přihrádek a úložných prostor, že si můžeme dovolit povinnou výbavu řidiče rozšířit o další vychytávky, bez kterých se ženy za volantem neobejdou.

Foto: archiv značky

Sluneční brýle

Není nic horšího, než když najednou vysvitne sluníčko a vy musíte mžourat skrz paprsky, abyste vůbec viděli na cestu. Nejen že si takovým mračením přiděláváte vrásky, ale zároveň je to v provozu i dost nebezpečné. Nechte si tedy jedny sluneční brýle uložené třeba v loketní opěrce.

 

Kelímek na kávu

Abyste si v kavárnách nebo na benzínce nemusela kupovat kávu do neekologického papírového kelímku s plastovým víčkem, mějte svůj vlastní termohrnek, který můžete použít znovu a znovu a v každé kavárně vám ho před naplněním rádi vymyjí. Na mnoha místech navíc díky němu dostanete slevu. Nosit ho sem a tam je nicméně nepraktické, protože se často nevejde do kabelky, a také na něj často jednoduše zapomenete. Proto si ho nechávejte v autě.

 

Láhev vody

Zvykněte si mít vždycky v autě láhev vody, klidně v každých dveřích jednu. Přijde vhod, nejen když máte žízeň, ale i když začnete cítit únavu. Voda vás osvěží a aspoň trochu probere. Máte-li ji po ruce, nemusíte čekat, až potkáte benzínku a budete si moct přísun tekutin koupit. I kupované plastové lahve se dají nahradit těmi znovupoužitelnými, které pak kdekoli a zdarma doplníte.

 

Vyladěný playlist

Až budete stát v zácpě, oceníte, že se máte čím zabavit a jak zklidnit nervy. Ideální samozřejmě je mít k tomu kvalitní ozvučení. Například Toyota nabízí reproduktory JBL, Lexus zase audiosystém značky Mark Levinson. Udělejte si uprostřed zoufalého města malou soukromou party za volantem, jen u toho neztraťte koncentraci a nezapomeňte sledovat okolní provoz.

 

Kosmetická výbava

Tohle je taková druhá, dámská verze autolékárničky. Ať je nemusíte za jízdy lovit v kabelce, nebo spílat, že jste je zapomněli, nechte si jeden balzám na rty, krém na ruce a výraznou rtěnku trvale v autě. Suché rty a ruce jsou trvalým problémem napříč ročními obdobími, rtěnka vás zachrání ve dnech, kdy jste se nestihla nalíčit a potřebujete se upravit během minuty na parkovišti.

 

Deka v kufru

V zimě přijde vhod, když se chcete rychle zahřát, nebo když uvíznete na stojící dálnici, v létě ji využijete, když si chcete po cestě udělat piknik, nebo si jen odpočinout v trávě. Poslouží i jako ručník, když v horkém počasí dostanete cestou chuť zastavit se u vody a vykoupat se.

 

Deštník

Vozit deštník v kufru se vyplatí, protože vám jistě nejednou zachrání šaty, účes, ale třeba i celý výlet, když neodhadnete počasí a náhle začne pršet. Zároveň už na něj nemusíte myslet, když se doma balíte na delší cestu. Automaticky víte, že ho máte v kufru a už ho nemusíte řešit.

Čtěte dál