7 super triků pro krásně lesklé vlasy

Někdy stačí změnit jen pár malých každodenních návyků a vaše vlasy budou krásnější.

Foto: Shutterstock

1 Vyhněte se horkému vzduchu

Zkuste používání fénů a žehliček omezit na minimum a před každým jejich použitím vlasy důkladně chraňte správnými přípravky (skvělá je například nová ucelená řada Neuro od značky Paul Mitchell). Ještě lepší je pořídit si šetrnější fén. Mně se osvědčil Supersonic od Dyson. Je velmi lehký do ruky, a navíc si na něm můžete jednoduše korigovat teplotu, která působí na vaše vlasy. Sám o sobě je nicméně vyvinut tak, aby i nižší teplotou vaše vlasy vyfoukal stejně rychle. Pokud si totiž u běžných fénů jen stáhnete teplotu, ale pak se musíte fénovat dvakrát déle, vlasům to také moc neprospívá.

Foto: archiv značky

2 Nepodceňujte kondicionér

Spousta žen raději volí masku jen za týden nebo dva, protože mají pocit, že má intenzivnější účinek. Což je pravda, vaše vlasy opravdu vyživí o něco víc a v dlouhodobém horizontu ozdraví, ale bez kondicionéru nemusí být ani její efekt tak viditelný. Kondicionér po každém mytí totiž uhladí to, co šampon”rozryl”, aby mohl vlasová vlákna správně očistit. Pokud by k takovému uhlazení nedošlo, vlas zůstává otevřený a je mnohem náchylnější k jakémukoli narušení a polámání.

3 Spěte na hedvábí

Vážně to má na vaše vlasy vliv. Bavlna totiž není tak měkká jako hedvábí, a tak narušuje strukturu vlasu, zatímco hedvábný povlak ji zanechává hezky hladkou. Abyste nemuseli kupovat kompletní novou ložní výbavu, pořiďte si jen povlak Pilo, který nyní prodávají parfumerie Fann. Prospěje to i vaší pleti, která nebude od polštáře ráno tolik pomačkaná.

Foto: archiv značky

4 Před spaním vlasy rozčešte

Aby vlasy byly po probuzení v co největší formě, je třeba na to myslet ještě večer a důkladně je rozčesat. Ovšem ne kartáčem, ale jen hřeben s širokými zuby. Vlasy se tak budou mnohem méně zacuchávat a zůstanou hezky upravené a lesklé.

5 Zkontrolujte jídelníček

Pokud jsou oči bránou do duše, pak vlasy jsou bránou k vašemu zdravotnímu stavu. Na nich je hned patrné, jestli vám například nechybí vitamíny, minerály nebo železo. Ujistěte se tedy, že váš jídelníček tyto látky obsahuje. Lesklým vlasům pomohou také omega-3 mastné kyseliny, zinek, nebo bylinky. Růst vlasů podporují bílkoviny v červeném mase nebo rybách.

Chraňte se před sluncem
Foto: archiv značky
6 Chraňte se před sluncem

Chránit pleť už jsme si (snad) zvykli, ale víte, že slunce škodí i vlasům? A to nejen v tom, že vyšisuje barvu, ale také vysušuje a oslabuje. Proto nezapomeňte správnými produkty chránit i vlasy, a také minimalizujte přímý dopad slunce - noste je v drdolu nebo schované pod kloboukem. Co třeba tenhle od Etro?

7 Myjte tak často, jak potřebujete

Je třeba si říct, že vlasy se od přírody prostě nikdy nelesknou tak jako v reklamách nebo hollywoodských filmech. Ten maximální lesk jim zkrátka dodává chemie. Takže pokud chcete mít vlasy lesklé jako světové herečky, modelky a blogerky, musíte je často mýt. Pokud žijete ve městě se znečištěným ovzduším, nebo denně sportujete, myjte vlasy klidně každý den. Jestli máte suché vlasy, postačí jednou za dva dny. A samozřejmě pokud žijete mimo smog a prach, myjte vlasy klidně jednou nebo dvakrát do týdne. Čím častěji myjete, tím lehčí a jemnější by váš šampon měl být.

Čtěte dál