7 nejdůležitějších věcí v péči o pleť a líčení podle Priyanky Chopra

Bez čeho se indická kráska neobejde a na co si vždy dává pozor, aby měla dokonalou pleť?

Foto: archiv Harper's Bazaar US

Priyanka je velmi známou osobností, herečkou, zpěvačkou, influencerkou a módní ikonou. Je těžké uvěřit, že tato úspěšná žena měla někdy v životě problémy s nedostatkem sebevědomí. Přesto je to tak. Přece jenom jsme všichni stále jenom lidi a každý o sobě máme nějaké pochyby, především ženy, že? 

Dnes už je Priyanka sama se sebou spokojená, ale vždy tomu tak nebylo. "Během dospívání jsem měla velmi nízké sebvědomí. Vždy jsem si připadala jiná než ostatní. Ještě když mi bylo kolem 20 let, nebyla jsem si jistá, kdo vlastně jsem," svěřila se časopisu Women´s Health. Po třicítce ale přišel zlom. "Se sebevědomím se člověk nenarodí, musíte se si ho vybudovat. Je třeba naučit se být zdravě sebevědomá." Jak to ale člověk udělá? Každý musí najít svou cestu, která bude příjemná a zároveň účinná. Priyanka si při budování sebevědomí zahrála roli královny z pohádky o Sněhurce. Při budování sebevědomí jí pomohlo obyčejné zrcadlo. Každý den svému odrazu pověděla, že je velmi dobrá ve své práci a celkově v tom, co dělá. Sebevědomí se buduje na základě toho, že jsme v něčem dobří. Najděte svou silnou stránku a nezapomínejte si ji zdravě připomínat. 

To ale samozřejmě nestačí, je to pouze začátek. Po tomto kroku je před vámi dlouhá cesta, na které se setkáte se dny dobrými, ale i špatnými. Pro špatné chvíle je třeba najít si něco, co nás opět vyhoupne do pozitivní nálady, ať už to je sebemenší věc. "Vždy, když se necítím psychicky dobře a mám špatný den, dám si své oblíbené jídlo, v klidu se odlíčím, poté použiju oblíbený krém, dám si příjemnou sprchu nebo se setkám s lidmi, které mám ráda a oni mě. I tyto věci, nebo řekněme právě tyto věci, nás dělají šťastnými, a zůstat šťastný je velmi důležité," říká Priyanka. 

Náladu a den si také můžete zpříjemnit pravidelnými rituály. Ať už se jedná o zdravý životní styl, módu, kosmetiku nebo věci spojené s danou situací. Jaké rituály v každodenní rutině pomáhají udržet zdravé sebevědomí, svěží mysl a krásné tělo a pleť Priyance? Prozradila svých 7 zaručených tipů. 

Nikdy nezapomínejte na krém s UV faktorem

"Ráda používám UV faktor Obagi Pro-C. Lidé si neuvědomují, že každá pokožka, nehledě na typ, potřebuje ochranu před slunečním zářením. Na tomto krému mám ráda, že nevytváří bílé skvrny, odstín pleti nechává přirozený a má matující účinky. Užívám ho jako podkladový krém pod make-up." 

Nikdy, opravdu nikdy nechoďte spát neodlíčené

"Jedna z nejdůležitějších věcí je pečlivé odlíčení veškerého make-upu před spaním. Mělo by se to stát součástí naší automatické rutiny, něco jako čištění zubů."

Výrazná rtěnka vždy zlepší náladu

"Make-up nenosím každý den, a tak veškerá dekorativní kosmetika, kterou vlastním, byla dárkem od mých make-up artistů. Ale vždy, když se necítím nejlépe, zvolím výraznou rtěnku. Mám pocit, že odvádí pozornost od mé špatné nálady a především vyčerpání. Pokud mě tedy vidíte ve výrazné rtěnce, značí to, že jsem opravdu velmi unavená. Miluji MAC's Ruby Woo. Nosím ji již několik let a myslím si, že je to ten odstín červené, co sluší prostě každému. Tato sytá matně červená je nádherná." 

Nepodceňujte péči o obočí 

"O své obočí se pečlivě starám. Chodím na úpravu pomocí nití. Technika zvaná threading se v Indii hodně používá, je totiž přesná a šetrnější než používání vosku. Přední část nechávám spíše přírodnější. Mám radši, když obočí vypadá přirozeně a rámuje váš obličej. Pokud má obočí správný tvar a dodává se mu správná péče, nepotřebujete k jeho úpravě tolik make-upu. Důležitá je kvalitní tužka na obočí - nyní používám tužku značky Dior." 

Domácí receptury jsou zázračné

"Používám domácí tělovou masku Ubtan. Rozhodně není určena pro citlivou pokožku, ale já ji používám na celé tělo i obličej. Je složena z jogurtu, trochy citrónu, špetky kurkumy a mouky. Natřete směsí své tělo či obličej a poté ji vmasírujete do pokožky a postupně oddrolíte. Máte-li světlou pokožku, buďte s kurkumou opatrní, protože ji může zabarvit. Já to ale zbožňuji, především po dni na slunci. Také nedám dopustit na masáž hlavy kokosovým olejem. Je to velmi "indická" věc a funguje perfektně. Udržuje to krevní cirkulaci a je to velmi relaxační. Pokud chcete relaxační účinky zesílit, použijte horký kokosový olej. Po proceduře olej jednoduše smyjte."

I když cestujete, vždy dodržujte vzornou péči o pleť 

"Mám jen pár rychlých kroků ranní i večerní rutiny. Ovlivňuje to ale fakt, jak moc v daném období cestuji, jak moc má pleť trpí. Let pleť velmi dehydruje a já jsem na cestách skoro každý týden. Je pro mě tedy velmi důležité udržovat pleť hydratovanou. Ráda během letů experimentuji a zkouším různé látkové masky. Další věc, na kterou nezapomínám, je aplikace hydratačního krému těsně před přistáním. Všude s sebou nosím krém Obagi Hydrate Luxe, nikdy v mé kabelce nechybí. Jakmile začne letadlo klesat, použiji velké množství tohoto krému a nalíčím se až poté. Díky tomu se i po dlouhém letu cítím svěže."

Ačkoliv na cvičení není dostatek času, na vodu se nesmí zapomínat

"Můj život je plný cestování. Snažím se cvičit, kdykoliv je to jen možné. Chodím do posilovny vždy, když mám šanci, ale bohužel to není tak často, jak bych si přála. Proto se soustředím na správnou stravu, jím hodně salátů a zeleniny. Myslím si, že je to velmi důležité. Také u sebe za každých okolností nosím lahev vody. Jakmile ji dopiji, okamžitě se snažím lahev doplnit, abych ji měla vždy po ruce. Myslím si, že vše, co dostaneme do našeho těla, je vidět i zvenku: Jak se stravujeme, jak moc odpočíváme, kolik vody vypijeme. Pijte ji celý den! Je to elixír života!"

Čtěte dál