7 instagramových účtů, které vám přiblíží svět umění

Váš instagramový feed nemusí být jen přehlídkou vyladěných outfitů, ale i účtů, které vám nenásilnou formou přiblíží svět umění.

Pokud už sledujete všechny zahraniční a tuzemské influencery a neustálý příval selfíček a fotogenických zátiší vás už poněkud unavuje, zkuste do svého feedu zařadit i účty, které svým followerům nenásilnou formou přibližují svět umění. Aukční dům Christie’s takových zajímavých účtů nedávno vybral hned sto. My z nich vybrali ty nejzajímavější.

Pari Ehsan

Umělkyně, stylistka, fotografka

Bývalá architektka se sice fotí v krásných šatech, ale činí tak vždy v kombinaci se zajímavými výstavami či probíhajícími výstavami po celém světě a dokazuje tak, že oblečení může být stejně plnohodnotným dílem jako vzácná socha. Potkávají se tak u ní všechny vizuální elementy - móda, design, umění i fotografie.

Alice Rawsthorn

Novinářka a publicistka

Kritička listu New York Times si každý týden vybírá jedno zajímavé téma a každý den pak přidává nový příspěvek s ním spojený. Minulý týden postovala o “Designu a odpadu”, tento týden jede téma “Design v divočině”.

Martin Parr

Fotograf

Mistr nevkusných detailů a jeden z nejpozoruhodnějších fotografů současnosti vám každý den naservíruje jednu fotografii ze své současné i minulé tvorby. Těšte se na jeho specifický humor, kterým kritizuje současnou společnost.

Banksy

Street art

Pokud byste měli sledovat jen jednoho tvůrce, pak by to měl být právě Banksy. Jeho instagramový účet je v podstatě jediným kanálem, na němž zveřejňuje své nejnovější počiny.

Jennifer Higgie

Novinářka

Jennifer Higgie z magazínu Frieze o současném umění se zaměřuje na ženy - umělkyně a každý den na svém účtu zveřejňuje jedno dílo spolu s vysvětlením, proč je důležité. Přibližuje tak životy a práci opomíjených umělkyň a chystá se i na podcast. Těšíme se!

Čtěte dál