6 seriálů do karantény

Pro ty, kteří seriál Přátelé již znají nazpaměť a nevědí, jak si zkrátit dlouhé chvíle doma, máme dokonalý tip na seriály, o kterých jste možná ani nevěděli.

Foto: archiv Instagram @glownetflix

GLOW (Netflix)

Jeden z nepovedenějších seriálů za posledních pár let. GLOW - The Gorgeous Ladies of Wrestling, je inspirován skutečnými událostmi, konkrétně vznikem dámského wrestlingu v Americe. Chronická smolařka Ruth se zoufale snaží prosadit v Hollywoodu, a kvůli nepovedené aférce s manželem své nejlepší kamarádky se stane hlavní záporačkou ve wrestlingové show. Bravurní scénář a skvělé obsazení s komikem Marcem Maronem vás okamžitě vtáhne do magických osmdesátek plných neonových barev, glitrů a kokainu, a krom velké dávky humoru nabídne i emotivní momenty a jeden z nejlepších soundtracků vůbec.

Foto: archiv Instagram @themorningshow

The Morning show (Apple TV+)

Echo po kampani #MeeToo zní stále velmi zřetelně, a po fantastickém mini-seriálu The Loudest Voice (Nejsilnější hlas) s Russellem Crowem v roli Rogera Ailese přišel Apple s vlastním, neméně hlasitým projektem. Spletitý příběh hvězdného dua v podání Jennifer Aniston a Steva Carella je bravurně napsaným (i zahraným) trhákem, odhalujícím skryté nuance na první pohled jasného případu sexuálního obtěžování.

Diváci budou poprvé moci hlouběji nahlédnout do zákulisí afér, které navždy změnily průmysl, a také vidět příběh z perspektivy ostrakizovaných „viníků”, která vrhá na celou problematiku nové světlo.

Foto: archiv Instagram @theoutsiderhbo

The Outsider (HBO GO)

Desetidílný seriál ze šuplíku Stephena Kinga vás pohltí a vtáhne do ponuré atmosféry případu vraždy jedenáctiletého chlapce v Georgii. Pachatel tohoto děsivého zločinu je odhalen až moc rychle a jednoduše, avšak některé detaily do sebe zkrátka nezapadají. Případ obklopují tajemné a nevysvětlitelné okolnosti, které hlavního vyšetřovatele přimějí spojit síly se soukromou vyšetřovatelkou s unikátními schopnostmi, v naději dohledat pravdu. Temná atmosféra a pomalá dynamika bude po chuti ortodoxním milovníkům krále mysteriózních hororů.

Foto: archiv distributora

Mindhunter (Netflix)

Projekt Davida Finchera je založen na skutečných událostech z prostředí vyšetřovatelů FBI z konce 70. let. Seriál detailně popisuje práci dvou agentů, kteří se (skoro) na vlastní pěst vydávají do věznic po celé Americe, aby vyslýchali sériové vrahy, násilníky a zločince, aby porozuměli jejich myšlení, a díky získaným poznatkům přispěli k disciplíně profilování. Fantastická dynamika, „fincherovská” tajemná atmosféra a propracovanost hlavních postav je však pouze pro ty, kdo vědí, do čeho jdou.

Foto: archiv distributora

Big Mouth (Netflix)

Animovaný seriál o dospívání je nový, apolitický South Park. Originální námět „hormonálních monster”, která dětem pomáhají porozumět tělesným i mentálním změnám a ovlivňují jejich každodenní život. Fantastický (a velmi nekorektní humor) je proložen geniálními hudebními čísly ve stylu Family Guy. Milovníkům amerických stand-up komiků bude seriál nejlépe chutnat se sklenkou vína poté, co uloží děti spát.

Foto: archiv Instagram @oylesinebiri66

Russian Doll (Netflix)

Sobecká mrcha Nadia se v den svých narozenin dostává do časové smyčky, kdy umírá neustále dokola - ve stejném věku jako její matka. Tento seriál vynesl herečku Natashu Lyonne (Prci Prci Prcičky) na hlavní příčky aktuálních žebříčků módních ikon a znovuzrodil kultovní žánr Woodyho Allena, kombinující komické monology a newyorský bohémský životní styl. Mysteriózní prvky scénáře jsou okořeněny popkulturními odkazy i velmi zajímavou dynamikou, kdy se komedie mrknutím oka mění na morbidní drama.

Čtěte dál