6 romantických filmů nejen na den svatého Valentýna

Drama, smích, napětí, slzy, štěstí, ale vždy romantika.

Romantické filmy jsou jedním z nejoblíbenějších filmových žánrů. Ať už jsme momentálně šťastní nebo ne, vždy se najde příležitost, kdy se chceme zasnít a zhlédnout krásný romantický film. A to především nyní, v období oslav lásky, v den svatého Valentýna.

Foto: archiv distributora

Pretty Woman (1990)

Ocitáme se v Hollywoodu, kde se tajemný milionář Edward setkává s Vivian, krásnou prostitutkou. Původně jde o výpomoc s cestou domu, Edward ale Vivian nabídne, aby zůstala přes noc. Vše se ještě více zkomplikuje, když ji ráno překvapí s otázkou, co by stál celý týden, po který s ním stráví v hotelu. Vivian samozřejmě souhlasí a ocitá se tak v úplně jiné společnosti. Ta přináší mnoho nástrah, zvratů a nových výzev. Týden se pomalu chýlí ke konci a z Vivian se stává dáma, která všechny, včetně sama sebe, překvapí. Pretty Woman je prostě klasika, která nezklame.

Foto: archiv distributora

Hříšný tanec (1987)

Kultovní film, ve kterém jsou hlavními hrdiny Johnny a Baby v podání Patricka Swayzeho a Jennifer Greyové, už snad nepotřebuje představovat. Baby se s rodinou vydává strávit léto v resortu pro movitější hosty. Tady se ale setkává s novým druhem tance a hříšným učitelem Johnnym. Když jeho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, Johnny musí rychle sehnat náhradu na plánované oficiální vystoupení – tou se nečekaně stane právě Baby. Jejich společná cesta je plná zkoušek a nejistoty, ale závěrečná taneční scéna a Johnnyho věta, že „Baby nebude sedět v koutě“, patří k tomu nejromantičtějšímu v historii filmu.

Foto: archiv distributora

S láskou, Rosie (2014)

Říká se, že když se lidi znají od útlého věku a stráví spolu dětství, že se do sebe už jako dospělí nezamilují. Někdy tomu ale osud nechce a pohraje si s jejich životy. Alex a Rosie byli kamarádi již od školky. Prožili spolu první lásky a nejrůznější zážitky, ale těsně před odchodem na univerzitu se vše změnilo. Alex odešel do Bostonu, splnit si jejich společný sen, ale Rosie se rozhodla kvůli nečekaným životním zvratům zůstat v Dublinu. A jak se to někdy stává, začali se v životě průběžně míjet... Jejich vztah se začne postupně komplikovat mnohem více, než se na začátku může zdát. Ale nebojte - jak je v amerických filmech obvyklé, vše nakonec dobře dopadne.

Foto: archiv distributora

Navždy spolu (2012)

Umíte si představit, že by na vás TEN pravý, se kterým se navzájem milujete a prožíváte spolu šťastné manželství, najednou v jednom momentě úplně zapomněl? S tím se musí potýkat Leo, kterého ztvárňuje Channing Tatum. Jeho žena Paige, v podání Rachel McAdams, po úrazu hlavy ztratila veškeré vzpomínky na jejich společný život. Po probuzení v nemocnici Lea ani nepoznává, což je pro něj velká rána. Boj ale nevzdává a pokouší se Paige postupně provázet jejich dřívějším společným životem, ukazuje jí, jaká je pojí historie a proč se do sebe postupně zamilovali. Povede se mu v Paige znovu probudit lásku, nebo zjistí, že se z ní po úrazu stala jiná osoba a boj vzdá?

Foto: archiv distributora

Zápisník jedné lásky (2004)

Ryan Gosling a Rachel McAdams alias Noah a Allie, dva mladí lidé, kteří patří do naprosto odlišných světů, spolu stráví jedno nezapomenutelné léto. Jenže pak je rozdělí zatvrzelí rodiče a druhá světová válka a zdá se, že už se nikdy nepotkají. Osud je ale znovu svede dohromady a zasnoubená Allie se musí rozhodnout, jestli poslechne své srdce nebo rozum. Příběh natočený podle předlohy Nicholase Sparkse patří rozhodně k těm nejsilnějším příběhům o lásce, která trvá celý život. Připravte si kapesníky.

Foto: archiv distributora

Před úsvitem (1995)

Před úsvitem je první z trojdílné série filmů režiséra Richarda Linklatera, ve kterých se potkávají mladá Francouzka Celine (Julie Delpy) a Američan Jesse (Ethan Hawke). Ve vlaku do Vídně se dají do řeči a zjistí, že mají společného víc, než čekali. Rozhodnou se vystoupit a strávit spolu několik hodin, než se nadobro rozejdou. Ze začátku to vypadá jako spontánní a zajímavý experiment, ale jak se blíží chvíle, kdy se mají rozloučit, oba si uvědomí, že to nebude vůbec jednoduché…Originální rozmluvy mezi hlavními hrdiny a záběry z romantické Vídně budou bavit vás i vašeho partnera.

Čtěte dál