6 novoročních předsevzetí pro vaši pleť

Slibte si, že letos se o sebe budete starat ještě o trochu lépe.

Pokud máte s příchodem nového roku touhu pracovat na svém lepším já, zahrňte do svého plánu i pár nových návyků, které zlepší vaši pleť. Výhodou je, že se dodržují mnohem snadněji než ty, které se týkají vašeho charakteru či hubnutí.

Foto: Shutterstock

Opravdu pravidelně čistěte

Odlíčit a dočistit každý večer, vyčistit každé ráno. A co nejméně podvádět odličovacími ubrousky - ty nevyčistí tak důkladně, proto je lepší je používat třeba jen na cestách, když nechcete tahat celé lahvičky.

Používejte oční krém

Těm, kdo ho používají, se to zdá jako banalita, ale divili byste se, kolik žen na své oční okolí kašle dokonce i po čtyřicítce. Přitom je dokázáno, že pravidelná hydratace skutečně brání vzniku vrásek kolem očí. Díky projasnění navíc alespoň opticky zredukujete kruhy pod očima a když dáte krém do ledničky a nanesete ho jemnou masáží, zbavíte se i otoků.

Nepodceňujte peeling

Zbaví pleť suchých šupinek, které někdy nejsou okem viditelné, ale způsobují například to, že make-up potom tvoří na obličeji fleky. Pleť je po peelingu navíc hezky rozjasněná a působí méně unaveně. Je to také skvělý způsob, jak se zbavit pupínků. Dopřejte si ho jednou za týden.

Nemačkejte pupínky

Povoleno je čistit černé tečky na nose a bradě - ale jen velmi šetrně, ideálně pomocí speciálních nalepovacích pásků, anebo prsty obalenými papírovým ubrouskem. Zanícené boláčky je lepší namazat na noc účinným krémem (skvělý je Blemish SOS od Medik8, prodává medaprex.cz) a místo mačkání bílých pupínků raději použijte peeling. Dermalogica dělá sypký prášek (Daily Microfoliant), který můžete používat klidně každý den.

Hodně pijte (vodu)

Když bude mít dostatek vláhy vaše tělo, bude ho mít i pleť. Budou lépe fungovat její regenerační procesy, nebude se tolik vysušovat, a tím pádem se i vrásky budou tvořit pomaleji. Berte to třeba jako první krok předtím, než kvůli hezké pleti omezíte cukry, tuky a také alkohol.

Pozor na prsty

Slibte si, že se budete obličeje dotýkat co nejméně a jen dokonale čistýma rukama. Během dne máte na prstech tolik bakterií, které mohou způsobit vyrážky, začervenání nebo pupínky, že byste si měli dobře rozmyslet, než si podepřete rukou bradu, poškrábete se nebo se začnete zkoumat v zrcadle ve zkušební kabince v obchodě.

Čtěte dál