6 kroků k odpočaté projasněné pleti

Ustát časté střídání teplot, nálad i druhů počasí s rozzářeným obličejem není jen tak. Sestavili jsme proto plán, jak si projasněnou tvář co nejrychleji přičarovat.

Foto: Shutterstock 

Nemáte-li pleť z loterie, která by i navzdory nepřízni ročního období nepřetržitě zářila přitažlivým jasem, připravte se na několik kroků, jež vás k takovému efektu zdárně dovedou.

Shodneme se nejspíš na tom, že po úmorné zimě chybí pleti nejenom jas a zdravý bronzový nádech, ale pravděpodobně se vyrovnává i s celou řadou dalších neduhů, které chladné počasí generuje - zvýšená citlivost, suchost, nejrůznější nedokonalosti, popřípadě hrubší povrch. 

Osvojte si těchto 6 kroků: 

1. 

První a vůbec nejspolehlivější krok k prozářenější tváři nabízí peeling. Zašedlý nádech pokožky totiž vezme rychle za své a spolu s ním zmizí i další nečistoty a uvolní se póry. Nejenže se po omytí gomáže vyloupne hladší a jasnější povrch pleti, ale zároveň se povzbudí mikrocirkulace a buněčná obnova. 

2. 

V další fázi je na místě zařadit výživu, která však vzhledem k jarnímu odlehčování nemusí být z kategorie hutných, ale postačí verze light krému, popřípadě séra - v obou případech však ideálně s benefitem, a sice rozjasňujícím nebo i lehce bronzujícím účinkem.

3.

Jakmile se přípravek vstřebá, můžete přistoupit k dalšímu bodu, a tím je sjednocení tónu pleti. Současný trend přirozeného minimalismu je přitom nanejvýš benevolentní k tónujícím BB nebo CC krémům. Zahladí totiž případné nedokonalosti a zároveň zachovají dojem, že “jste se tak narodila”.

4.

Rozhodující moment pak spočívá v prozáření konkrétních partií obličeje rozjasňovačem. Zaměřte se však pouze na místa, na která budete chtít upozornit. Většinou se jedná o vystupující linie, jako jsou lícní kosti, místa pod obočím, hrana nosu. V zájmu propojení, je možné přidat ještě špetku jasu do žlábku na středem horního rtu a k vnitřním koutkům očí. Vše, co budete chtít naopak upozadit, opatřete tmavším konturujícím pudrem - tzn. hrany spodních čelistí, partie čela u vlasové linie nad spánky, strany nosu, špičku brady a prohlubně pod lícními kostmi.

5.

V předchozím kroku už jsme nakousli, že třpytivější stíny patří do vnitřních koutků očí a pod obočí - výrazně se tím rozzáří a “otevře” pohled. Pohyblivá víčka pak stačí vystínovat sytějšími tóny. Každopádně pro ještě větší projasnění očí aplikujte dovnitř spodních víček světlou linku, k orámování pak použijte řasenku s přirozeným efektem a tužku na obočí kvůli prokreslení a zahuštění chloupků. 

6.

Grande finále působivě rozjasněného obličeje završí rty, na které stačí nanést tělový odstín rtěnky, ovšem s lákavým glow efektem. Není přitom nutné pusu striktně ohraničovat - přirozenost stále hraje prim - proto se nebojte barvu aplikovat s pomocí prstů.

Čtěte dál