6 knih na vánoční volno

Jestli jste už všechny pohádky viděli, začněte číst.

Foto: archiv

Chcete volné dny, které většina z nás až do Nového roku má, využít a začít zase po nějaké době číst? Nebo jen hledáte zajímavou knihu, kterou vám Ježíšek nepřinesl? Tady jsou zábavné i inspirativní kousky, které jsme si oblíbili v redakci.

Nathalie Bernardová: Sedm dní k přežití
Foto: archiv
Nathalie Bernardová: Sedm dní k přežití

Na začátek to chce něco, co přečtete jedním dechem. Žádný sladký příběh ale nečekejte. Jde totiž o napínavý thriller, který se odehrává v hlubokých lesích, uprostřed pravé kanadské zimy. Na pozadí příběhu unesené dívky, která statečně bojuje o svůj život, se dozvíte něco o životě kanadských indiánů.

Richard Bach: Jonathan Livingston Racek
Foto: archiv
Richard Bach: Jonathan Livingston Racek

Chcete žít podle svých vlastních pravidel, ale vaše okolí to nechce tak úplně akceptovat? Tahle útlá, celosvětově oblíbená knížka, která loni vyšla v rozšířeném vydání, vám s tím možná pomůže. Naučíte se létat výš a rychleji, než vás kdy vůbec napadlo. My rozhodně letíme s vámi.

Jáchym Topol: Citlivý člověk
Foto: archiv
Jáchym Topol: Citlivý člověk

Ironie, černý humor, ale i smrt. Jáchym Topol po osmi letech vydal svůj další román a vrací se přesně v tom stylu, v jakém ho známe. Hlavní hrdina se po letech za hranicemi vrací s rodinou domů do Česka, odkud za minulého režimu emigroval. Nic moc zvláštního ale v zahraničí nedokázal. Zjistěte, jak se mu povede v rodném Posázaví.

How to travel
Foto: archiv
How to travel

Další knížka z mé oblíbené edice The School of Life. Některé mají v Book Therapy, jiné si vozím z cest. Tahle radí, jak cestovat v klidu, ekologicky a tak, abyste si své destinace maximálně užili po všech stránkách. Naplánovat cestu totiž není zdaleka tak těžké, jako si ji potom užít.

Michelle Obama: Becoming
Foto: archiv
Michelle Obama: Becoming

Nikdy nebyla úplně klasickou První dámou, a proto nás tolik baví. Vzpomeňte si na její inspirativní projevy, vtipná vystoupení v amerických show, ty nedávné extravagantní třpytivé boty, ale i rodinu jako z pohádky. Zjistěte, kde získává tolik odvahy i lásky. Příběh jedné z nejvýznamnějších žen současnosti psaný jejími vlastními slovy koupíte například v Book Therapy.

Stephen Covey: 7 Habits of Highly Effective People
Foto: archiv
Stephen Covey: 7 Habits of Highly Effective People

Na závěr ještě trochu inspirace, která se bude hodit, nejen až se v lednu vrátíte zpět do práce. Sedm návyků vám ukáže, co byste měli ve svém životě změnit, abyste se stali maximálně efektivním člověkem. Proč je to důležité? Protože jedině tak se naučíte věci řešit v klidu a překvapivě jednoduše. Jestli tohle už máte zvládnutu, pořiďte si pokračování - 8. návyk, od efektivnosti k výjimečnosti.

Čtěte dál