5 zásad pro správnou aplikaci pleťové masky

... aby měl váš kosmetický rituál co nejlepší výsledky.

Foto: Shutterstock

Pouhé nanesení masky nestačí! Pokud chcete, aby výsledek byl po aplikaci pleťové masky co nejúčinnější, dodržujte těchto pět pravidel.

1 Pečlivá příprava

Masku vybírejte co nejpečlivěji. Dejte si pozor na aktivní látky a její složení, abyste zamezili případné alergické reakci. Pokud se chystáte aplikovat masku z kelímku, vyzkoušejte ji nejprve na hřbetu ruky. U takzvané sheet masky opatrně naberte gel ze sáčku a také ji raději vyzkoušejte předem. Masky bývají velmi intenzivní a tak i alergické reakce mohou být silné.

2 Dokonalé odlíčení

Před aplikováním pleťové masky se pečlivě odličte a obličej vyčistěte, poté ještě opláchněte vodou. Intenzivní masky pracují hloubkově a pokud budete mít na obličeji nějaké nečistoty, maska je "zapracuje" do vaší pleti a může tak podpořit vznik nežádoucích pupínků.

3 Přesná aplikace

Vždy si pečlivě přečtěte příbalový leták a aplikujte masku přesně tak, jak doporučuje výrobce. Rozhodně nedoporučujeme aplikovat na místa, na která není maska určená a důležitá je i doba, po kterou byste měli masku nechat působit. Při delším aplikování, než je předepsané, může dojít k vysušení nebo podráždění pokožky.

4 Následná péče

Poté, co masku sundáte nebo smyjete, nezapomeňte opět na důkladné vyčištění pleti. A to i v případě, kdy aplikujete noční masku, kterou máte na tváři celou noc. Vyčištění pleti je základ pro to, aby se dobře zregenerovala a nadechla a neucpávaly se póry. Pokud máte pocit napnuté pokožky, klidně použijte váš oblíbený krém. V případě hydratačních masek by následná aplikace krému neměla být potřeba.

5 Pravidelné opakování rituálu

Zpravidla neuvidíte dlouhodobé účinky pleťové masky po jednom použití, proto je ideální, vytvořit si svůj rituál. Vyčleňte si pro aplikaci masky třeba každou neděli večer. Pravidelné rituály nejsou zdravé jen pro nanášení masek, ale pro vaše tělo jako takové. Sklidňují ho a dávají mu signál bezpečí a příjemné rutiny.

Tip redakce

Omlazující zlatá maska NUANCE Supreme Lifting

Díky vysoké koncentraci přírodních aktivních látek pleť okamžitě vypíná, vyplňuje, zvláčňuje a vyživuje. Celkově také pleť rozjasní a barevně sjednotí. Má krásně jemnou konzistenci a výborně se nanáší.

Krásnou zlatou barvu masce propůjčuje výtažek z jantaru, který je silným přírodním antioxidantem. Kvůli dostatečné hydrataci a zpevňujícímu účinku je maska obohacena o patentovanou složku Repulpami ER z květů bílého ibišku a plodů baobabu. Jedná se o jedinečný výtažek, který minimalizuje drobné linky a vrásky. Mladistvý vzhled pleti a mikrocirkulaci také podporuje extrakty z červené vinné révy a kaštanu. Výtažek z ginkga díky svým antioxidačním účinkům zpomaluje projevy stárnutí pleti.

Foto: archiv Dr.Max

Maska se nanáší na vyčištěnou pleť obličeje. Na rozdíl od většiny ostatních masek, můžete Zlatou masku NUANCE Supreme Lifting aplikovat i na jindy zapovězené oční okolí. Vyhněte se však přímému kontaktu s očima. Masku nechte působit 15-20 minut a potom ji smyjte teplou vodou. Pro dosažení optimálního výsledku doporučujeme používat 1x týdně.

Zlatá maska Nuance Supreme, prodává Dr.Max, 799 Kč

Foto: archiv Dr.Max

Kromě Zlaté masky nabízí NUANCE ve své řadě Supreme Lifting i další produkty pro komplexní péči o zralou pleť. Vybírat můžete z denního krému pro normální či suchou pleť a nočního krému pro všechny typy. Zaměřit se můžete i na zpevnění pleti pomocí liftingového séra či na péči o jemné oční okolí.

Čtěte dál