5 vitamínů krásy

Krásná a dokonalá pleť. Která po ní netouží? V honbě za ní jsme dokonce ochotné utratit tisíce korun, ale často zapomínáme na to základní. Na vitamíny. Právě v nich je totiž největší síla. Tady je 5 nejdůležitějších, které vám v dosažení dokonale krásné pleti mohou jen pomoci.

Foto: Shutterstock     

Suchá pleť ocení vitamín A

Regenerace tkáně. To je největší silou A vitamínu. Pokud bojujete s drobnými šupinkami a s vysušenou pletí, tak právě "áčko" by nemělo u vás doma chybět. Podle údajů americké akademie dermatologie, tento vitamín je účinný i na problémy s akné. Kromě beauty produktů vyhledávejte i potraviny s jeho obsahem.

Síla béčka

Právě B-vitamin je v kosmetickém průmyslu používaný nejběžněji. Jeho sílu byste rozhodně neměli podceňovat. Béčko dokonale hydratuje a zvláčňuje pleť tím, že udržuje vodu v pleti a tak vytváří bariéru na její ochranu. Pravidelným užíváním B-komplexu bude navíc vaše pleť působit zářivější a tón pleti bude sjednocenější.

Vitamín C trochu jinak

O pozitivních vlivech vitaminu C na organizmus člověka určitě netřeba pochybovat. Pokud chcete udržovat vaši imunitu v pozoru, preventivně se chránit před onemocněním, tak je samozřejmě tabletové "céčko" vhodnou volbou. Ale pokud chcete zlepšit stav pleti, obyčejná tabletka nestačí. A zde přichází na řadu vitamín C v práškové formě, který je určen právě na vaši pleť a odstranění jejích nedostatků. S tímto produktem přišly na trh Korejci, protože, kdo jiný se může pyšnit neuvěřitelně nádhernou pletí, pokud ne právě ženy z této země? Proto i mnohé beauty maniačky nedají dopustit na kosmetiku pocházející právě od nich. Pořiďte si "céčko" v prášku a přidávejte ho do svého séra každé ráno i večer.

E - vitamín na akné

Vitamín E známý i jako tokoferol, je právě tím, který vás může zbavit problémů s pletí. Má silné antioxidační účinky a chrání pokožku stejně jako vitamín C, díky čemuž můžete být nejen hezčí, ale i mladší. A která netouží právě po takových účincích? Vitamín E dokáže kromě zlepšení stavu pokožky také léčit drobné ranky, snižovat únavu a zvyšovat sexuální výkonnost. Navíc v kombinaci s vitamíny A a C působí velmi antioxidantně. Chcete-li primárně zlepšit stav své pleti, tak zkuste tento malý trik - namísto toho, abyste ho snědli ve formě tabletky, raději si ji rozpulte a obsah naneste na pleť jako sérum. Pokud tak budete dělat každý večer před spaním, brzy uvidíte výsledky.

Jizev se zbavíte vitamínem K

Po tomto vitamínu byste měli sáhnout zejména tehdy, pokud vás trápí drobné jizvičky na pleti. Má i pozitivní účinky na tmavé kruhy pod očima. A zpozornět by měli i ti z vás, kteří bojují s vráskami. I i tady K-vitamin ukázal jako účinný prostředek v boji proti stárnutí. Tak proč ho nezkusit?

Čtěte dál