5 triků, jak vypadat odpočatě za všech okolností

Máme pro vás druhou várku tipů, které vám pomůžou vychutnat si ničím nerušený spánek a probudit se svěží.

Foto: IMAXtree

Maska na oči

Dokonce i velmi slabé světlo pronikající do pokoje skrze závěsy má vliv na kvalitu spánku. Investice do příjemné masky na oči se tedy rozhodně vyplatí! Vyberte si třeba takovou, která bude ladit s vaším pyžamem. Anebo můžete uspokojit své dětské já a pořídit si hravě pestrobarevnou.

Olejová koupel

Na navození odpočinkové nálady je vždy nejlepší koupel. Jestli máte suchou pokožku a nevyhovuje vám koupelová sůl, sáhněte po vyživujícím oleji. Zvolte takový, který má uklidňující vůni. Dobrou volbou je například olej, jehož součástí je levandule. Doporučujeme Jo Malone London Amber & Lavender Bath Oil s avokádovým a mandlovým olejem. Po koupeli v tomto tekutém zázraku budou vaše tělo i mysl ve skutečně zenovém stavu.

Foto: Shutterstock                          

Pleťová maska

Je váš spánek ničím nerušený? To je skvělé, ale co ještě více podpořit regeneraci pleti a probudit se s dokonale hebkou a svěží pokožkou bez sebemenší známky únavy? Zkuste jednou za týden vyměnit klasický noční krém za masku, která se nesmývá. Jestli si chcete dopřát opravdový luxus, pořiďte si La Prairie Skin Caviar Luxe Sleep Mask.

Sérum

Pokud vám nevyhovují hutné pleťové masky, ale přesto chcete pomoci pleti s regenerací, která probíhá v době, kdy spíme, zařaďte do svého večerního beauty rituálu kvalitní sérum. Když ho budete používat pravidelně, bude váš obličej vypadat svěže i v ty dny, kdy nenaspíte doporučených šest až osm hodin. Vyzkoušejte například Dior Le Nectar de Nuit, kultovní Midnight Recovery Concentrate od Kiehl’s nebo Estée Lauder Advanced Night Repair.

Svíčka

Provoňte svůj domov aromaterapeutickou svíčkou. Večer, hned poté, co přijdete z práce, zapalte svíčku a zvykněte si, že daný rituál a vůně znamenají relax, odpočinek a následný spánek. Zklidníte podrážděné nervy, vůně vás pomalu ukolébá a usnete snadněji a rychleji. Zvolte například svíčku s vůní levandule nebo santalového či cedrového dřeva.

Čtěte dál