5 trendy bot nové sezony

Nastávající sezona je jednoduše řečeno o botách, které jsou všechno, jenom ne nudné.

Prada, foto: IMAXtree

Návrháři si pro nás připravili boty, které vás nenechají chladnou, sem tam vzbudí diskuzi, ale hlavně je to zábava. Inspirace glamour stylem osmdesátých let, kovbojské boty, tenisky v kterých nepůjdete sportovat atd. Zkrátka boty, v hlavní roli toho, co si obléknete! Představujeme vám ty nejvýraznější trendy styly.
 
 
Neobvyklé podpatky
Balmain, foto: IMAXtree
Neobvyklé podpatky

Dřevěné kuličky jako má Jacquemus, mohutný řeťez u Balmain, klínek z kovového pletiva u Chloé a další tvary nebo ozdoby, které dávají botám jakýsi názor nebo až uměleckou hodnotu. Nás tenhle trend baví moc!

Dad Sneakers
Gucci, foto: IMAXtree
Dad Sneakers

Neboli Ugly Shoes, trend o kterém vznikaly dlouhé diskuze nás neopuští, ba naopak, stává se z něj mainstreamová záležitost. Pokud jste svůj elegantní vzhled ještě nenabourala, stále není pozdě! Zapomeňte na klasické Stan Smithy a oblečte si pořádně mohutné, jaké má Balenciaga nebo Louis Vuitton. Mezi jejich benefity patří to, že vás udělají o něco vyšší a jsou opravdu pohodlné. Noste je s romantickými kousky, se sukněmi...vlastně s čímkoli.

Zvířecí stopa
Dolce & Gabbana, foto: IMAXtree
Zvířecí stopa

Leopard, tygr, zebra, had nebo krokodýl. Zvířecí potisky nebo kůže v různých barevných variantách a tvarech. Umí být elegantní, ale zároveň dodají náboj. Pořiďte se je ve variantě klasických lodiček nebo kozaček, například inspirovaných sedmdesátýmy lety.

Kovbojské boty
Emporio Armani, foto: IMAXtree
Kovbojské boty

Jsou zpátky, jsou cool a dodají rockenrolový esprit čemukoli, co si obléknete. Letos je noste klidně i ke klasickému kostýmku. Pod širší džíny nebo k šatům. Vybírat můžete z elegantnějších variant v neutrálních barvách jaké má například Isabel Marant, ale i opravdu divoké kombinace nebo výrazné barvy, jaké zařadil do své kolekce Fendi nebo Emporio Armani.

Plastové detaily
Cavalli, foto: IMAXtree
Plastové detaily

A někdy nejen detaily. Jarní kolekce Chanel a její průhledné plastové kozačky, Yeezy a nyní už je najdete napříč značkami v různých provedení. Pravda, tenhle materiál nejspíš nebude vyhovovat každému, nicméně pokud je chcete zkusit, začnětě spíš u těch nižších (sandály) a postupně se můžete propracovat až k variantě kozaček nad kolena.

Čtěte dál