5 trendů v boji proti celulitidě. Fungují však?

Externí beauty redaktorka Tereza Popovič prozkoumala současné trendy v boji proti celulitidě. Jsou některé z nich, sdílené na sociálních sítích, pouhou reklamou? Na co si dát pozor, a co naopak funguje?

Pokud stejně jako já hledáte odpověď na otázku, zda se můžeme celulitidy zbavit nadobro, odpověď je jednoslovná. Ne. Odborníci tuto krutou pravdu opodstatňují například hormony a genetikou. Jak je to tedy se všemi těmi tipy, kterými jsme zahlceni? Můžeme ji alespoň zmírnit? Rozhodla jsem se pro vás popsat 5 trendů, které se momentálně objevují na internetu.

Foto: archiv Instagramu @brothervellies

1. Suché kartáčování

Pokud patříte mezi ty, které nerady tráví čas čištěním špinavé vany nebo sprchy od peelingu, určitě jste už slyšely o suchém kartáčování. Bohužel se nejedná o žádný zázračný lék proti celulitidě, avšak díky očištění pokožky a jejímu nabobtnání zanechává tato metoda dočasný efekt vyhlazenějších stehen a zadečku. Důležitost klademe na výběr kartáče. Opatrnost by měla být na místě, jestliže máte citlivější pleť či trpíte ekzémem. Může totiž docházet k podráždění či zarudnutí.

FotoFoto: archiv značkyIG 

2. Maderoterapie

Český Instagram ovládla Maderoterapie. Ještě jste o ní neslyšely? Jedná se o specializované ošetření těla, které využívá účelně tvarované dřevěné nástroje k manipulaci, odvádění a snižování zadržování tkáně a tekutin. Ptáte se, jestli funguje? Je mi to moc líto, ale masáží také celulitidu neodstraníte. Pravidelné cvičení, jako je například rychlá chůze nebo „popoběhnutí”, ji může však v oblasti nohou a hýždí snížit. Takže si raději ušetřete peníze na nové oblečení, které budete po roce sportování potřebovat.

3. Endospheres

Jedna z nejnovějších přístrojových metod v boji proti celulitidě. Na tomto poměrně nákladném speciálním druhu ošetření můžeme často vídat celebrity. Jedná se o barter nebo se vyplatí investovat? Toť' otázka. Všechny metody, které zmiňuji, přináší viditelný rozdíl, ale liší se v tom na jak dlouho a za jakou cenu. Tato procedura je příjemná stejně jako Maderoterapie a LPG, a to zejména po sportovním výkonu. Berte však v potaz, že každá jsme jiná, a to, co někomu přináší relaxaci a odpočinek, pro jinou tak být nemusí.

Foto: archiv značky

4. LPG

Zastaralejší, avšak cenově dostupnější metoda, jak rozproudit lymfatický systém. Většina ošetření, která pracují s lymfou, přináší mnoho výhod. Pomáhají například zabránit tomu, aby toxiny ztuhly v tukové buňce, a i když masáž vás nemusí zbavit celulitidy, je to určitě prospěšná metoda preventivní péče. Někteří tvrdí, že se celulitida odplaví společně se škodlivými látkami, ale opět vás musím zklamat. Celulitida je specifický typ tukové buňky, který je hustý, kulatý a nikdy nemůže navždy zmizet.

Foto: archiv značky

5. Zábaly

Skořicový, medový, zázvorový, na internetu jich vídáme mnoho. Avšak, může zábal vyhnat celulitidu z těla? Další otázka, kterou jsem si kladla a opět se nedočkala pozitivní odpovědi. Vzhled celulitidy se může zlepšit, ale ani ten nejlepší zábal proti ní nevcucne tuk, který představuje.

Co z toho vyplývá? Bohužel si musíme přiznat, že neexistuje způsob, jak se celulitidy nadobro zbavit. Nezoufejte však, k dispozici je mnoho ošetření, která v kombinaci s domácí péčí a zdravým životním stylem mohou její vzhled příznivě upravit nebo přinést jiný benefit. Řekněme si totiž otevřeně. Začít o sebe pečovat nemůže uškodit nikomu, a pokud to bude některá ze zmíněných procedur, výsledek vás může jen příjemně potěšit.

Čtěte dál