5 trendů, na které jsme zapomněli a letos se znovu vrátí

Protože zásadní věci se vždycky vrátí.

Tyhle trendy jsme naprosto milovali a rádi je nosili. O to víc, je pak ponižovali a nenáviděli. A teď jsou všechny zpátky v plné polní.

Batika
Foto: archiv Harper's Bazaar US
Batika

Ať Prada se svými šaty a pouzdrovými sukněmi, nebo značka R13, která uvedla batikované blazery a mikiny. Batika prostě ovládla mola a poprvé tak necílí jen na alternativní a mladé lidi, ale je součástí vysoké módy a regulérních značek. Není jen ve street wearu, ale i na formální módě. Navíc je to dvojitá nostalgie – jako pro bývalé hippies z let 60., tak pro všechny co vyrůstali v devadesátkách.

Kapsáče
Foto: archiv Harper's Bazaar US
Kapsáče

Patrně jeden z největších hitů 90. let je zpátky – kapsáče! Kdo jste tu dobu zažili, tak víte, že je nosil Eminem, Avril Lavigne nebo dnes už neexistující dívčí skupina All Saints. Hit, který se rozhodly oprášit značky jako Sies Marjan, Prabal Gurung nebo Monse ale i domy Valentino, Prada a Fendi. Už teď si je oblíbila Chrissy Teigen, Rihanna nebo Emily Ratajkowski.

Cyklošortky
Foto: archiv Harper's Bazaar US
Cyklošortky

Kim Kardashian nosila nosila cyklo šortky v roce 2016 a princezna Diana už v 90. letech. Ve chvíli, kdy se objeví v kolekcích Fendi, Chanel a Stella McCartney, tak nelze tenhle trend ignorovat. Naopak. Noste je ultra sportovně s bomberem a luxusními teniskami, nebo oversized sakem a závratnými jehlami.

Bokovky
Foto: archiv Harper's Bazaar US
Bokovky

Byl to jeden z trendů, který vyžadoval dokonalou postavu. Pak vypadaly úžasně a sexy. Neprominuly ani gram tuku navíc. A ruku na srdce – nebýt bokových kalhot, tak co by po roce 2000 nosila a Christina Aguilera a Britney Spears, která je oblékala a obkléká dodnes? Versace, Marta Jakubowski a Sacai tento trend ve svých kolekcích zohlednily. Ale víte, že to byl Alexander McQueen, který tyto proklaně nízké kalhoty představil v kolekci jaro/léto 1994?

Žabky
Foto: archiv Harper's Bazaar US
Žabky

V předcházejících sezónách to byly bílé tenisky nebo nazouvací boty bez paty. Letos tou letní must-have botou budou žabky. Jejich výhodou je, že na rozdíl od luxusních bot bez paty jsou žabky (i když značkové) cenově dostupnější a můžete si jich pořídit víc. A co znamenají žabky? Perfektní pedikúru!

Čtěte dál