5 tipů pro mladistvý vzhled od úspěšné make-up artistky

Každá žena si přeje zachovat mladistvý vzhled co nejdéle. Některé k tomu používají estetické invazivní zákroky, jiné kosmetiku. Úspěšná make-up artistka Vilma Baum, která se proslavila především v zahraničí, nám prozradila pět tipů, díky nimž dosáhnete mladistvého vzhledu bez jakýchkoliv zákroků či kompletní obměny kosmetické výbavy.

Foto: archiv Instagramu @vilmabaum

„Líčení má podtrhnout naši osobnost a existující krásu,” říká talentovaná make-up artistka Vilma Baum, která má mnoholeté zkušenosti ze zahraničí a zaměřuje se především na make-up celebrit, ať už se jedná o focení či televizní projekt. Vilma nám prozradila pět tipů, které vnesou nový nádech do vašeho líčení a zároveň vás naučí, jak neupozorňovat na jemné nedostatky začátečnickými chybami. 

1. Zdravá pleť 

Základem každého líčení, bez ohledu na věk, je čistá a vyživená pleť. Velmi důležité je tedy dbát na její správné čištění a péči. Pokud pokožka není správně připravená, používané produkty, které po čištění následují, se s ní nikdy nepropojí. 

Vilma doporučuje provádět večerní čištění ve 3 krocích:

1. Použijte produkt na olejové bázi. Ten důkladně odstraní make-up a poradí si i s řasenkou. 

2. Následuje čistící pěna.

3. Dočištění proveďte čistícím mlékem. Nezapomínejte ani na tonikum napomáhající neutralizovat pH vaší pleti, které je po vyčištění důležité dorovnat. 

Speciální tip: Ledová voda a obličejová jóga

Každé ráno opláchněte obličej ledovou vodou. Tím stáhnete póry a pleť se vypne. 

Po tomto „ranním šoku” přidejte 10 min obličejové jógy a dočkáte se oslňujících výsledků.

2. Výběr produktů

Výběr produktů je klíčový, především u zralé pleti. Jestliže sáhnete po nevhodném produktu pro vaši pokožku, můžete tak všechny nedostatky naopak zvýraznit. „Dámám ve zralejším věku bych nedoporučila matné, hutné a silně krycí make-upy. Naopak vhodnými texturami jsou ty, které lehce kryjí, rozjasňují a hydratují,” vysvětluje Vilma. Mezi její nejoblíbenější patří Light Wonder od Charlotte Tilbury.

Foto: archiv značky

Speciální tip: Držte se krémové textury, pudrujte minimálně

Pamatujte, že nadměrné pudrování může zbytečně zvýraznit jemné linky a vrásky. Vilma pudr používá minimálně, pouze v případě opravdu lesklé T-zóny. Raději sáhněte po ,,blotting papers” (papírcích na zmatnění), postačí však i obyčejný kapesník.

 3. Přidání kontur 

„Věkem ztrácíme kontury, je tedy důležité, abychom je přidávaly zpět,” zmiňuje Vilma a poukazuje například na oční linku mezi řasy. Zásadní je však opět výběr produktů. Mnoha oblíbený fix či tekutá linka není podle Vilmy ta správná volba. „Vše by mělo být jemné, raději za použití tužky a hnědé než černé barvy. Linka by neměla být ostrá, ale spíše do rozmazana,” stejně tak byste měly pracovat i se stíny. „Stínování oka jedině decentním způsobem, tak abychom ho konturou posunuly zpátky na sever, kde bývalo.” Měly byste se držet zemitých tónů, které tuto funkci splní nenásilným způsobem.

Speciální tip: Vyhněte se konturování, sáhněte po bronzeru

U zralé pleti Vilma konturování na tvářích nedoporučuje: „Proč zvýrazňovat to, že jsme ztratily objem?” Naopak zkuste bronzování obličeje a sáhněte spíše po produktech s perletí, které vám vrátí šťávu a čerstvost. Začleňte do vaší rutiny rozjasňovač. „Rozhodně nesahejte po třpytivých, raději volte jemné, krémové až perleťové textury.”

Foto: archiv Instagramu @kryolanofficial

4. Svěží rty

Na trhu je mnoho peelingů na rty, Vilma si však vyrábí svůj vlastní. Mix třtinového cukru, medu a kokosového či bambuckého másla napomáhá odbourání odumřelých buněk, ideální je navíc v kombinaci s maskou. Zkusili jste už Dotek od Klary Rott? 

Foto: archiv značky

Speciální tip: Nadčasový trend rudých rtů

„Každá žena má svůj oblíbený odstín červené rtěnky. Ten můj je Velvet Ribbon od Lisy Eldridge. Červená rtěnka pro mě představuje jednu z nejsilnějších zbraní, kterou žena má,” říká Vilma. Na každodenní použití doporučuje opět spíše krémové, těm dlouhotrvajícím a matným by se raději vyhnula. Zbytečně vysušují a zvýrazní nerovnosti s texturami. Nebraňte se však konturovacím tužkám: „Doporučuji zabarvit pusu konturkou, prodloužíte tím trvanlivost rtěnky.”

Foto: archiv značky

5. Energie a autentická sebeláska

„Krása zevnitř je základ. Možná to zní jako klišé, ale je to tak.” Ta největší krása podle Vilmy tkví v akceptování své vlastní nedokonalosti. Každá žena si všimne nějakého nedostatku či vrásky, ale naučte se je mít ráda. Autentická sebeláska je totiž konec konců to, co lidi zaujme a okouzlí nejvíce.

Čtěte dál