5 tipů pro krásné a fit léto lektorky jógy Kláry Pokorné

Cestuje, surfuje, skáče a dělá stojky – je zkrátka neustále aktivní. Ale hlavně učí jógu a boří zažité stereotypy. Na kterou destinaci nedá Klára Pokorná dopustit a jaká je její letní beauty vychytávka?

Klára Pokorná je tak trošku jiná cvičitelka jógy, která vám ukáže, že to nemusí být nuda a také, že se u ní můžete pořádně zapotit. Nově založila platformu YOGAGANG, skrze kterou společně s týmem sportovců předcvičuje nejrůznější lekce online.

Kam za sportem

Když nemůže na Bali, přijde Bali za ní. Malý surfový ráj našla i u nás, a to konkrétně ve Wake & Fun v Třebouticích. Na tomto místě můžete strávit klidně celé léto – lze tu surfovat, wakeboardovat, skejtovat, hrát volejbal anebo si jen jednoduše užívat krásný den u vody se skvělým jídlem, které vám na místě připraví. Plážovou atmosféru si můžete navodit již zítra, v sobotu 8. 8. 2020 na celodenní akci "Surf Day", o které se více dočtete na YG Fam Surf Day

Foto: IG Yogagang

Ideální dovolená

"Místem letošního léta je pro mě rozhodně Portugalsko – konkrétně portugalská Ericeira," říká Klára. "Kouzelné městečko na břehu Atlantského oceánu jsem si oblíbila hlavně kvůli surfování. Ericeira je totiž považovaná za jakousi Mekku surfování – alespoň toho evropského," dodává. YOGAGANG se na toto místo na konci srpna vydává a vy můžete jet také. Výlet bude ve znamení surfování, jógy, kouzelných západů slunce a výborného místního jídla.

Foto: IG Yogagang

Co poslouchat

Během Klářiných hodin jógy si občas můžete připadat spíš jako na nějaké hodně cool party. Energické písničky doplňují dynamické cviky, a navíc motivují k lepším výkonům. Nevěříte? Poslechněte si tento playlist a uvidíte, že tělo se vám bude hýbat samo od sebe! 

Summer food

Pro všechny vegany i nevegany – Nemléčnou zmrzlinu od Nemléka prostě musíte zkusit! Zmrzlina obsahuje pouze mandle, datle, vodu, cizrnový protein a špetku soli – i proto ji můžete bez výčitek jíst vlastně pořád. 

Foto: Nemléko

Beauty hack

Čínská masážní metoda guasha dokáže zlepšit proudění lymfy a krve. Díky tomu vaši pleť rozjasní a omladí, zbaví ji otoků a také zmírní tvorbu vrásek. Navíc je tato technika mimořádně příjemná. Klára guashu doporučuje jako svůj letní beauty hack, který používá při večerní relaxaci.

Foto: Yage Organics

Čtěte dál