5 tipů pro dokonalý objem vlasů

Zatímco účesové trendy se neustále proměňují - od hustých ofin k prodlouženým mikádům a dál - jedno zůstává stejné. Bez ohledu na sezonu, střih účesu nebo věk, je stálým středem pozornosti u většiny žen objem vlasů.

Foto: Shutterstock

Bez pramenů zvednutých od hlavy se překvapivě neobešlo ani období messy vln či long bobů neboli delších mikád. Jenže jak objemu nejsnáze docílit a s lehkostí jej udržet při životě?

1

S přifukováním objemu začněte už při mytí vlasů. Vězte, že pořídit si za tímto účelem konkrétní šampon a péči není vůbec na škodu. Tyto přípravky jsou totiž uzpůsobené, aby nezatěžovaly. Pozor si dejte jen u kondicionéru, který se nanáší pouze na konečky, jinak dokáže pěkně zavařit…

2

Před foukáním můžete přisadit ještě další triumf, a sice objemové tužidlo anebo sprej přímo k hlavě do pěšinek. A dále už jen každou část, kterou chcete tvarovat, postupně zvedejte s pomocí kartáče vzhůru a přímo ke kořínkům miřte horkým vzduchem. Prameny se takto zafixují a budou snáze držet od hlavy.

3

V otázce nárůstu objemu zabírá i vysoušení celé hřívy dosucha v předklonu nebo také technika, kdy se plochým kartáčem přečesávají všechny prameny do různých směrů. Tzn. nejdříve odzadu dopředu, pak zleva doprava, následně zprava doleva a úplně nakonec si necháte směr zepředu dozadu.

4

Při stylingu se vyplatí vynechat těžší laky na vlasy, které jsou spolehlivým zabijákem objemu. Jestliže se bez konečného zafixování neobejdete, zkuste přípravek rozprášit do vzduchu nad sebe a padající mlhou jen projděte. Anebo lak nasprejujte do dlaní a těmi pak zlehka přejeďte po vlasech.

5

No a pokud pro vás vzniklý objem stále není dost, máte ještě poslední možnost - suchý šampon nastříkaný ke kořínkům, popřípadě tupírovací hřeben, kterým prameny od hlavy v kterékoli partii (nejčastěji na temeni) jednoduše přizvednete, opatrně uhladíte a zalakujete.

Čtěte dál